INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.01. Święto Królowej Polski

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.01.

Święto Królowej Polski

* Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Jest to miesiąc poświęcony Matce Bożej.
Zbieramy się dziś aby uczcić Maryje, którą nasz naród obrał na swoją Królową. Nasze serca i modlitwy łączą się z Rodakami w Kraju i z tymi co rozsiani są po całym świecie.

* Abyśmy tu na emigracji jeszcze mocniej odczuli więzy rodzinne organizujemy spotkanie przy stole na zasadzie rodzinnego pikniku.

* Wszystkim wyrażamy wdzięczność za wkład do naszego świętowania.
Pozwólcie, że na pierwszym miejscu wymienię Księdza Roberta – naszego Prokuratora. Gratulujemy mu awansu i tytułu w hierarchii kościelnej. Ksiądz Biskup odznaczył go za zasługi dla Diecezji Łomżyńskiej.

* Wiele jest naszych Parafian, którzy zasługują na podziękowanie. Jesteśmy  wdzięczni za ich bezinteresowną posługę dla nas wszystkich. W Waszym imieniu dziękuję Państwu; a zasługują na to –  Andrzej i Marysia Stachna, Basia i Marek Nowiński, Danusia i Bogdan Ogonowski, Bogdan Targ, Gienadin,Jacek, Danusia i Krzysztof  Urbański. Zapewne będą jeszcze inni którzy się udzielają w naszej Wspólnocie – chociaż ich nie wymieniam, ofiaruję za nich swoją modlitwę.

* Po Mszy przejdziemy aby usiąść przy stołach. Wejście – to 10€. Powiem, że konieczne aby nakryć stoły, postawić talerzyk, napój. Żeby była kiełbaska i kaszanka i jeszcze cos. Ale… ale byłoby niedobrze, gdyby ktoś nie mógł dołączyć do nas i naszego biesiadowania, bo nie ma przy sobie grosza. Musimy na to spojrzeć bardzo po ludzku. To samo dotyczy dzieci. Niech rodzice nie myślą, że trzeba za każde dziecko płacić 10€. Za dziecko niech będzie symboliczny, dowolny datek, albo nawet wejście gratisowe. Zostawiam tę sprawę do uznania rodziców. Dzieci są naszą radością, trzeba aby były z nami.

* Dziś (1 maja br.) nie ma Mszy w Cannes o 15.30. – wszyscy zaproszeni są na Święto Matki Bożej do Nicei.

* We czwartek przypada Święto Wniebowstąpienia P. Jezusa. Dzień wolny od pracy. Niedzielny program Mszy. Środa – Garibaldi – godz. 19.00 (przechodzimy na porządek letni). Col de Villefranche – godz. 10.00

* Matka Boża zaprasza. Pielgrzymka Rodaków do Lourdes w dniach 8-11 maja. Siostry w Domu Polskim przyjmują bardzo ciepło i niedrogo.

* Grupa Różańcowa ma koperty na miesiąc maj. Modlimy się za dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Za składanie kopert dziękujemy Pani Sabinie.

* Pierwsza Komunia polskich dzieci w Nicei jest w dwóch grupach. Dla  dzieci Polskiej Parafii ustalono pierwsza niedzielę czerwca.

* Inne ustalenie; Przekazano mi taką decyzję; „…Że z powodu uroczystości komunijnych w parafii francuskiej, Polacy nie moga mieć Mszy o godz.10.00 w ostatnią niedzielę maja. Co proponujecie ?