INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.04.24.

INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.04.24.

*  Święto parafialne w przyszłą niedzielę. Uczcimy Matkę Bożą Królową Polski. Mszę Świętą przyjął Ks. Andrzej Koch. Zrobił to chętnie, musiał  niemało poprzestawiać w swoim programie. Gdy już wszystko było ustalone, nastąpiła zmiana. Przyjeżdża do Nicei na kilka dni Ks. Robert Prokurator. Chętnie podjął się tej funkcji. Zaś Ks. Andrzej dołączy do nas po swojej Mszy.

* Po Mszy Świętej spotkanie rodzinne pod sosenkami. Połączone będzie z piknikowaniem, na które zaprosiliśmy zespół, który dobrze znacie z naszych wieczorków polskich.
* Organizatorzy spotkania to Państwo; Marek i Basia, Bogdan i Danusia, Gienadin, Krzysztof z busika oraz inni. Oni bezinteresownie poświęcają swój czas i swój grosz. Robią to dla nas. Niech spotkają się z naszą wdzięcznością, chociażby w formie modlitwy za nich.

* W przypadku gdyby potrzebna była nasza pomoc – nie wymawiajmy się od tego. Chciejmy tworzyć wspólną rodzinę.

* Przy wejściu prosimy aby uiścić opłatę – 10€.
* Dla uściślenia; Piknik nie jest dla zarobku. Ma to być spotkanie rodzinne. Wpłacamy 10€ przy wejściu. Tworzy to budżet na zakup obrusów i kubeczków, chleba, kiełbaski i kaszanki, opłacenie zespołu muzycznego. Ponadto przynosimy z sobą domowe wyroby, sałatki i ciasto. Dzielimy się nimi – stwarza to atmosferę rodzinną i biesiadną. Zwróćmy też uwagę, żeby nadmiar alkoholu nie popsuł miłej atmosfery.

* W przyszłą niedzielę nie ma  Mszy Św. w Cannes o godz. 15.30.   Zapraszamy na godz. 10.00. Razem się modlimy i razem biesiadujemy. Dołóżmy starań, aby tworzyć jedną Rodzinę Parafialną.

* Msza Św. w Monaco o godz. 15.30. W tą niedzielę będziemy mieli księdza gościa z Polski. (rodzina Pan Danusi). Odprawia Mszę Św. i mówi kazanie.                                             Już był u nas. Może go pamiętacie. Pracuje w radiu diecezjalnym w Pelplinie.
Bardzo ładnie śpiewa.

* Pogoda podpowiada, żeby wkrótce zmienić godzinę Mszy na Garibaldi z 18.00 na 19.00. Jest to na razie tylko zapowiedź.