INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.04.17.

Niedziela Dobrego Pasterza

* Rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe związane z 1050-tą rocznicą Chrztu Polski. Księża Biskupi pod przewodnictwem legata  papieskiego  rozpoczęli celebrą Mszy pontyfikalnej w Gnieźnie, z kolei w Poznaniu.  Zwieńczeniem będzie Kraków. Papież na spotkaniu z młodzieżą nawiąże do tych wielkich wydarzeń – ważnych dla każdego Polaka.

* Papież odbył podróż apostolska na grecką wyspę Lesbos. Tam spotkał się z uchodźcami.  Przez swojej podróż apostolską chciał pokazać światu, że jako Głowie Kościoła Katolickiego, zależy mu na każdym człowieku. Do Watykanu zabrał z sobą 12 uchodźców.

* Msza Św. w Monaco o godz. 15.30.

* Nasze święto parafialne ku czci Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w niedziele 1 maja. Po Mszy Świętej spotkanie rodzinne pod sosenkami. Połączone będzie z piknikowaniem, na które zaprosiliśmy zespół, który dobrze znacie z naszych wieczorków polskich.

* Dziękuję panom; Markowi i Bogdanowi (również Pani Basi) za prace przygotowawcze do pikniku. Poświęcili już sporo czasu. Zawsze chętnie widzimy innych Parafian, którzy chcieliby pospieszyć z pomocą.

* Podziękowanie dla Pań, którym zależy na tym aby stworzyć grupę ministrantów i przywiozły swoich synów na zbiórkę.

* Łukasz (26 lat ) szuka współlokatora do dużego studia.
Tel 06 37 70 84 60

* Młoda mama prosi o pomoc. Potrzebny jest wózek spacerowy oraz ubranka na dziecko w wieku dwóch lat. Jest to chłopczyk.

*Dziękuję za modlitwy oraz życzliwość, gdy w minionym tygodniu znalazłem się niespodziewanie w szpitalu