Informacje Duszpasterskie – Nicea 2016.02.28

Informacje Duszpasterskie – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

• Dziś przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu
  • Rekolekcje wielkopostne w tym tygodniu; piątek i sobota – Garibaldi godz. 19.30 oraz niedziela godz. 10.00 i Cannes – 15,30. Tym razem Poprosiłem parę małżeńską z Warszawy. Mają dużo doświadczenia. Od wielu lat prowadzą rekolekcje. Temat jest starannie przedyskutowany i do stosowany do naszego życia emigracyjnego. Dużo miejsca zajmie sprawa rodziny i małżeństwa. Wspólny tytuł naszych trzydniowych rekolekcji; "Adamie gdzie jesteś".
  • Ulotki z programem rekolekcji otrzymacie zaraz, wychodząc z kościoła.
  • Aby wykorzystać jak najlepiej czas na konferencje rekolekcyjne, modyfikujemy nasz tradycyjny program i tak; rezygnujemy z Drogi Krzyżowej w piątek oraz z Mszy świętej w sobotę.
  • Spowiedź parafialna w sobotę. Do spowiedzi będzie trzech księży. Może uda mi się znaleźć w czwartego.
  • Niech nikt nie wymawia się od spowiedzi i nie zostawia jej na później. Módlmy się za naszych braci i siostry, którzy nie mogą otrzymać rozgrzeszenia, bo tak poplątało im się życie.
  • W związku z rekolekcjami nie będzie katechezy w piątek dla dzieci do pierwszej Komunii Świętej.
  • Obraz Jezusa Miłosiernego idzie w tym tygodniu do Państwa Bortnerów.
  • Grupa różańcowa na swój program na miesiąc marzec. Do Świętego Józefa – opiekuna Świętej Rodziny – modlimy się za polskie rodziny wielodzietne.
  • Chcemy stworzyć grupę liturgiczną ołtarza. Do służenia przy Mszy zapraszamy chłopców i dziewczynki. Mamy które są zainteresowane proszę o kontakt ze mną.
  • Zdążył dolecieć do nas PROMYCZEK na miesiąc luty. Bardzo oryginalny. Jeszcze takiego nie było. Mianowicie do sklejenia są kostki. Do tego potrzebna jest pomoc rodziców, albo kogoś ze starszych. Natomiast kostki umożliwiają przyjemną grę rodzinną. Zapraszamy dzieci i rodziców.