INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.02.21 (Druga Niedziela Wielkiego Postu)

* Zapraszamy obraz Miłosierdzia Bożego do naszych rodzin. Ufamy, że przyniesie nam wiele łask. Oczywiście o tyle więcej o ile my zrobimy sami wysiłku. Niech przez tydzień Pan Jezus będzie prawdziwym naszym gościem. Umiejmy znaleźć czas na modlitwę. Przez tydzień niech będzie zredukowane oglądanie telewizji i korzystanie internetu. Jest dobra okazja aby wprowadzić wspólną modlitwę.
Będzie dobrze, gdy w tym czasie zdobędziemy się na wybaczenie krzywdy i podanie ręki.

* Obraz Miłosierdzia idzie na ten tydzień do Państwa Stachnów.

* Proszę zapisywać się na przyjęcie obrazu na następne tygodnie.

* Przez cały Wielki Post – Droga Krzyżowa – Garibaldi – godz. 19.00

Wcześniej Msza Św. Zapraszamy do uczestniczenia. Wczoraj było nas dużo. Podtrzymajmy piękną polską tradycję .

* Chcemy stworzyć Grupę Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy i chłopców i dziewczynki. Dzieci trzymałyby strój w domu i przynosiły w niedzielę na Mszę. Strój kompletny to alba oraz cztery sznury (czerwony, zielony, fioletowy i biały) Alba ma zakładkę na 5 cm. a więc będzie mogła służyć przez dosyć długi czas.

* Zamówiłem palemki abyśmy mogli uroczyście świętować liturgię wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

*Spotkanie z młodymi, którzy myślą o małżeństwie – dziś po Mszy o godz. 10.00. Będzie to wspólna dyskusja na tematy, które Was interesują.

* Dla dzieci mamy „Promyczek” – proszę rodziców aby się nim zainteresowali dla swoich pociech.

* Dziś  i w przyszłą niedzielę Msza w Monaco.