INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.02.14

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.02. 14

*Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to okres 40 dni naszego przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem Zmartwychwstałym. W Jego życiu najpierw było cierpienie i ofiara. Spójrzmy na to przez nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Jest ona w każdy piątek w kaplicy na Garibaldi o godz. 19.00. Dołóżmy starań. Przy tej okazji będzie można uczestniczyć we Mszy Świętej. Wykorzystajmy też piątek aby spokojnie  przystąpić do Spowiedzi Św.

*Peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” rozpoczęta. Zapraszamy Pana Jezusa aby odwiedził nasze rodziny, nasze mieszkania i przyniósł swoje  błogosławieństwo. Obraz zostanie w rodzinie od niedzieli do niedzieli następnej. Przede wszystkim zaprośmy  Pana do naszych serc. Niech będzie to inny tydzień. Mniej telewizji – więcej modlitwy.

Z obrazem będzie szedł modlitewnik w formie A4. Są tam modlitwy, medytacje, Droga Krzyżowa, dodatek po francusku  – z myślą o tych, którzy nie są polsko-języczni. Za przygotowanie modlitewnika dziękujemy Teresie i Jolce. Drugi zeszyt to forma dziennika, w który można wpisać podziękowania, prośby, swoje własne modlitwy czy wiersze. Trzeci element towarzyszący obrazowi to duża świeca, którą można zapalić podczas modlitwy. Świeca zawsze jest symbolem obecności Pana Jezusa.

Pani Danusi dziękujemy za futerał przygotowany na obraz.
*Dobrze będzie gdy rodzina – dla porządku = zgłosi chęć zabrania obrazu przynajmniej tydzień wcześniej.  Pozwólcie,  że zabiorę  Obraz jako pierwszy.
*Będzie pięknie, gdy członkowie rodziny w niedzielę poprzedzającą przystąpią do Spowiedzi.

*Zapowiadam rekolekcje wielkopostne. Rozpoczniemy je w piątek 4 marca. Tym razem do przeprowadzenia Rekolekcji poprosiłem małżeństwo z Warszawy. Państwo Grosfeld. Pan Jan jest profesorem Uniwersytetu Kard. Wyszyńskiego i autorem kilku książek. Jest członkiem Komitetu Episkopatu Polski. Jego żona jest historykiem. Są małżeństwem od 43 lat. Od 30 lat są uczestnikami Drogi Neokatechumenalnej – prowadzą prelekcje,  konferencje i rekolekcje. Tematem przewodnim naszych spotkań będzie sprawa małżeństwa. Jest to temat bardzo aktualny, szczególnie w naszych czasach i naszym emigracyjnym kontekście.
Zagadnienie to dotyka każdej osoby w naszej Parafii. Jeżeli by ktoś zbagatelizował tę sprawę, znaczyłoby to, że jest nieodpowiedzialny. Na takiego nie można liczyć.

*Spotkanie z młodymi, którzy myślą o małżeństwie – w przyszłą niedziele po Mszy o godz. 10.00. Niech będzie to wspólna dyskusja na tematy, które Was interesują.

*Zapraszam do Grupy Ministrantów – i chłopców i dziewczynki. Jestem na etapie zamawiania stroju; alba+ sznury (4 kolory). Sprowadzimy z Polski, żeby było taniej. Komplet nie powinien przekroczyć 30€. Zachęcam rodziców, aby podjęli decyzję.
* Papież odbywa aktualnie podróż apostolską do Meksyku. Spotka się z patriarchą Kościoła Prawosławnego. Módlmy się o błogosławione owoce tej pielgrzymki.
*Spotkanie z Papieżem w Krakowie coraz bliżej. Przy wyjściu rozdane zostaną ulotki informacyjne na ten temat.  Nawet gdybyśmy nie pojechali na spotkanie, niech mobilizują nas do modlitwy w intencji Papieża i młodzieży.