INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.02. 07

*Od środy zaczynamy Wielki Post. Msza na Garibaldi i nałożenie popiołu – godz.19.00.

*W Środę Popielcową Kościół przepisuje nam abstynencję i post ścisły. (Abstynencja polega na tym, że nie spożywamy mięsa w tym dniu. Post Ścisły to trzy posiłki wciągu dnia, w tym dwa skromniejsze)

*W każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa w kaplicy na Garibaldi. Godz.19.00 (po katechezie do Pierwszej Komunii Św.)

* Polscy Goście niezwykli w tym tygodniu. Przybędą relikwie Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła. Dwa dni; piątek i sobota.                                                                                    Każdego dnia od godz. 11.00. W programie ; Spowiedź, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Ucałowanie Relikwii, Msza Św.
Wieczorem o 16.30 druga Msza i ucałowanie Relikwii.
Sam się wybieram w piątek i sobotę i chętnie zabiorę. Zachęcam też abyśmy znaleźli trochę czasu i pojechali się pomodlić do naszych Świętych Patronów. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

*Przypominam o KURSIE PRZEDMAŁŻEŃSKIM w drugą i trzecią niedziele miesiąca, po Mszy w Col de Villefranche. W przyszłą niedzielę pierwsze spotkanie z młodymi. Niekoniecznie musza to być narzeczeni.
Jako temat wybrałem pogłębienie wiary. Wspólnie będziemy dyskutować o spowiedzi.

*Państwo Kaczorowie przywieźli z Lourdes od Matki Bożej wodę z cudownego źródełka. Jest w zakrystii do naszej dyspozycji. Niech służy nam i naszym bliskim w chorobach i niedomaganiach.

*W tym tygodniu wysłałem czek za wypożyczanie kościoła w Col de Villefranche. Jest to duża suma – 1200€. Mówię Wam za to „Bóg zapłać”. Jest to Wasz grosz, ciężko zapracowany, który składacie na tacę w każdą niedzielę. Mogę powiedzieć, że jestem dumny z naszych Parafian, że nie muszę wołać o pieniądze na pokrycie naszych potrzeb.
Waszą ofiarność przedstawiam Panu Bogu za każdym razem kiedy otwieram składkę niedzielną i modlę się o Boże błogosławieństwo dla Was. Jestem przekonany, że On najlepiej Wam to wynagrodzi w takiej czy innej formie.

*Bóg zapłać za ofiarę, którą pewne małżeństwo złożyło w kopercie na rzecz parafii. Prosili aby nie wyjawiać nazwiska.

*Sprzedawanie za ścianą ołtarza podczas Mszy Św. to urąganie Panu Bogu. Proszę Was o modlitwę w tej intencji, bo „Pan Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy”.