INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.01. 31

*We wtorek – 2 lutego – Święto Batki Bożej Gromnicznej – Ofiarowanie Pańskie . Msza na Garibaldi – godz. 18.00
.
* Do świętowania Matki Bożej Gromnicznej we wtorek zapraszamy tych, którzy będą mogli przyjść, my natomiast już dziś uprzedzamy to święto.
.
* Piękna inicjatywa młodzieży – niech Rok Miłosierdzia będzie zaznaczony odwiedzinami obrazu Jezusa Miłosiernego. Niech Jezus wniesie do naszych mieszkań i naszych rodzin dar Bożego Pokoju, pojednania i przebaczenia.
Obraz (kopia z Sanktuarium w Łagiewnikach pozostawałby w rodzinie przez cały tydzień. Rodzina zabrałaby obraz w niedzielę z kościoła i przywiozła w następną niedzielę. Obraz jest ładnie wykonany, w drewnianych ramach. Wymiary 50x25cm.
Niech jego obecność u nas przyczyni się do naszej pobożności i zapewni więcej łask od Pana. Peregrynację obrazu rozpoczniemy od Wielkiego Postu.

*Dziękuję Wam za piękną składkę ubiegłej niedzieli. Była ona przeznaczona na Szkołę Polską przy okazji występu naszych Aniołków z kolędami. Dziękuję, że umieliście w ten sposób docenić odwagę maluszków, wysiłek Pan Nauczycielek oraz wielki wkład rodziców.

*Dziękuję za Wasza serdeczność, bo za podszeptem pani Danusi zorganizowaliście druga składkę po Mszy i poza kościołem na Parafię. Pani Danusi i Wam wszystkim dziękuję bardzo, tym bardziej, że gospodarze już przysłali upomnienie aby za wypożyczenie kościoła w Col de Vf. wpłacić 1200€.

*Za ofiarę w kopercie złożona na Kościół w ostatnią niedzielę – składam podziękowanie Pani Danusi z córką Anią. Bóg zapłać.

*Grupa Różańcowa – dziękujemy za składanie kopert Madzi i Jolce. W kontekście Ofiarowania Pańskiego modlimy się za Braci i Siostry Zakonne (osoby, które ofiarowały się Panu do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Ich modlitwy i wstawiennictwo przed Bogiem są bardzo skuteczne dla nas i dla świata)

*W sobotę wieczorek karnawałowy. Zespół muzyczny zamówiony. Jest inna sprawa, którą musimy wziąć. Główny organizator-pan Marek-został na badaniach.
Pod jego nieobecność proszę chętnych abyśmy zorganizowali zakupy na wieczorek i przygotowali salę. Proszę chętnych aby zadeklarowali się po Mszy.

* Na internetowej stronie parafialnej sa nowe zdjęcia ze spotkania Emigrantów w Monaco. Przy arcybiskupie rozpoznamy nasze Krakowiaczki. Za umieszczenie na stronie dziękujemy Rafałowi z żoną.