INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.01.17.

* Wiadomość ważna – dotyczy Mszy na Garibaldi w przyszłą sobotę.
Wyjątkowo i jednorazowo  przeniesiona będzie Msza na Garibaldi  z soboty na niedzielę. Godzina pozostaje bez zmian, czyli 18.00. W sobotę kaplica jest zajęta.

* Kolędy  – dzieci z Polskiej Szkoły przychodzą do nas z kolędami. Będą w przyszłą niedzielę (24 01) w kościele na Col de Vf. Chcemy je przyjąć rodzinnie i ciepło. Jest taka tradycja, że kolędnicy otrzymują mała rekompensatę od gospodarzy. Przekażemy im naszą składkę niedzielną. Umiemy się dzielić, choć nie jesteśmy Parafią bogatą. W naszych finansach ledwie wiążemy koniec z końcem. Parafia francuska prosi o uregulowanie wynajmu kościoła (1200€). Muszą trochę zaczekać, abym skompletował tę kwotę. Nic to nie przeszkadza, abyśmy okazali dzieciom nasze życzliwe serce. Proszę aby ta składka była bogatsza niż w inne niedziele. Odpłaci nam sam Bóg w tej czy innej formie.                 Pan w hojności nie da się prześcignąć. Moja propozycja: w przyszłą na składkę, ten co daje 1€, niech da 2€. Ten co daje 2€, niech wrzuci do koszyczka 5€. Wasze pieniądze idą na dobry cel.

* Chcemy urządzić spotkanie rodzinne z okazji zakończenia Karnawału. O pomoc do zorganizowania prosimy Pana Marka Nowińskiego, który umie to zrobić bardzo dobrze i robi to chętnie (nie mając z tego żadnej korzyści materialnej) Data – 6 lutego. Chcemy aby atmosfera naszego spotkania była rodzinna, wykluczamy takich uczestników, którzy już przyszliby podchmieleni.

*Na BAL KARNAWAŁOWY Szkoła Polska zaprasza wszystkie dzieci, również i te, które nie są ze Szkoły Polskiej.  Jest to bal kostiumowy. Data – 7 lutego. Dzieciom podany będzie podwieczorek. Wplata – 5€.

*W tym tygodniu – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Każdy z nas tym osobom bardzo wiele zawdzięcza. Niech rodzice zwrócą uwagę, aby tego nie pominąć.

*Dziś w Monaco z razem Księdzem Arcybiskupem  oraz innymi – świętujemy Dzień Emigranta. Msza Św. w katedrze (przy pałacu księcia). Samochód można zostawić na parkingu przy muzeum oceanograficznym. (Cousteau)