INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.01.10

* Arcybiskup Monaco Mgr Bernard BARSI zaprasza osobiście (spotkałem go miesiąc temu) Polaków do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu Dnia Emigranta. Data przyszła niedziela 17 stycznia, Katedra Monaco, godz. 15.30

Zbieramy się przed katedrą i wchodzimy uroczyście, każda nacja ze swoja flagą.  Ks. Arcybiskup prosi aby zabrać obrazy i obrazki Matki Bożej. Procesyjnie wniesiemy je do katedry i  Matkę Bożą prosimy Ją o opiekę nad nami i całym światem.

Mamy strój krakowski dla dziewczynki i dla chłopca. Ubierzemy nasze dzieci. Do rodziców mam prośbę, abyśmy ubrali dzieci w kostium regionalny. Będą piękne zdjęcia z Ks. Arcybiskupem.

Po Mszy – aperitf. Wtedy ze skrzypcami i gitarą śpiewamy kolędy.(Panie; Ania i Natalie)

*Zabiorę do Monaco kilka osób samochodem. (Po Msz w Col de Vf. możemy przed wyjazdem coś przegryźć  w salce na plebanii)

*Zachęcam do wybrania się wtedy do Monaco. Samochód można zostawić na parkingu przy Muzeum Oceanograficznym. Opłata nie jest droga.

*Wieczorek Karnawały – 06 luty.  Chcemy się spotkać w rodzinnym gronie i trochę godziwie się rozerwać. Do tańca przygrywać będzie zespół Pań, które już się sprawdziły i dobrze je znacie; Nadine, Filka,(akordeon, skrzypce) piosenki polskie, rosyjskie i francuskie – Ewa (pani doktor)

*Kończy się wystawa szopek w Luceram (30 km od Nicei – kierunek; Trinite, L`Escarene. Luceram to historyczne miasteczko handlowe, które miało duże znacze. Dziś Luceram jest słynne z wystawy szopek, których jest w całym miasteczku ok. 450. Niektóre bardzo oryginalne i warto je zobaczyć.

* Wyjątkowo i jednorazowo  przeniesiona będzie Msza na Garibaldi  z soboty na niedzielę z 23 na 24 stycznia. Godzina pozostaje bez zmian, czyli 18.00.           W sobotę kaplica jest zajęta przez gospodarzy.

*Rozpoczęliśmy nowy rok. Rok 2016 jest rokiem przestępnym i ma 366 dni.

Przed nami wielkie wyzwanie aby naszymi czynami i modlitwą dobrze wypełnić każdy dzień nowego roku. Jest to również wspaniała szansa, którą daje nam Dobry Bóg. Jesteśmy o rok starsi ale również bliżej nieba – za tę łaskę dziękujmy Panu.

*Modlitwa za naszą Ojczyznę. Stracili władzę ci, którzy byli przy …   Nic dziwnego, że będą go teraz bronić rękami, nogami i …   Oni  łączą się z siłami, które są przeciwko naszemu Narodowi, używają kłamstwa i podłych środków. Nasz nowy Rząd ma bardzo trudną sytuację. Naszą siłą niech będzie modlitwa. Wtedy szatan nic nie zrobi.

Jedna odpowiedź na “INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.01.10

1. Wielebny Księże Proboszczu i Drodzy Rodacy !
    Jestem pod wrażeniem tego co przeczytałam i zobaczyłam na zdjęciach !
    Raduje się serce,raduje się dusza ,kiedy widzę ,że moi Rodacy są „do tańca i do różańca”.
    Ja mieszkam w Polsce ,jestem na emeryturze ,od niedawna mam internet i chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej.Może jakaś Pani napisze do mnie ?Byłabym ogromnie szczęśliwa.
    Pozdrawiam serdecznie ,życzę szczęśliwego nowego roku – Halina

Komentarze są wyłączone.