INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.12.20 – Czwarta niedziela ADWENTU

*Frekwencja do Spowiedzi Rekolekcyjnej była ładna. Dołóżmy starań aby jak najdłużej wyrwać w Łasce Pana.

* Jestem do dyspozycji dla tych, którzy by chcieli jeszcze odprawić Spowiedź. Niech nikt nie pozostanie na Święta bez pojednania z Bogiem.

* Za sprzątanie kościoła w Col de Villefranche dziękujemy ekipie pana Andrzeja. Byli to Państwo; Andrzej, Gienadin, Wanda i Bernard, Gosia i Stanisław ……

* Ks. Stanisław Skorczyński, który jest w domu emerytów przyjedzie do nas w Boże Narodzenie na Msze o 10.00. Będziemy z nim dzielić radość świąteczną. Mam do Was prośbę, aby ktoś zabrał go na obiad. Ja nie mogę, bo wyjeżdżam na Msze do Cannes, czas na pozwala na obiad.

* Są Kalendarze na rok 2016. Bardzo ładne i praktyczne. Cena: 4,20€. Niech będzie on naszą wizytówką, a może też być prezentem dla przyjaciół Francuzów.

* Jest Ewangelia Wigilijna i opłatki.

*Młodzież organizuje spotkanie wigilijne. Niech nikt nie pozostanie samotny i smutny w ten wieczór miłości.

*Ks. Nikodem wprowadził kilka nowych rzeczy do naszej liturgii (Ojcze nasz, świece przy Komunii Św. …) Możemy to pielęgnować, ale potrzebna jest współpraca. Na nią liczę, dołóżcie wysiłku.

*Rodakom, którzy wyjeżdżają na Święta do Ojczyzny życzymy radosnego spotkania z najbliższymi, głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia , oraz szczęśliwego powrotu do nas.

* Na Garibaldi nie mamy choinki. Proszę aby kilka osób zajęło się jej zakupieniem i udekorowaniem. Zakup będzie na rachunek parafialny.

* Bóg zapłać za składkę na sprzątanie. Była wyjątkowo piękna. Z niej możemy okryć sprzątanie (według naszej umowy) oraz zakup choinki. Dziękuję za Waszą hojność.