INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.12.06 – Druga niedziela ADWENTU

*Rekolekcje Piątek, Sobota – Garibaldi . Godz. 19.00.
Niedziela; Col de Villefranche – godz.10.00 Cannes – godz. 15.30.
Ks. Nikodem przyjeżdża do nas, ja zaś zastępuje go w jego parafii w górach. Poradzicie sobie doskonale beze mnie. Ks. Nikodem ma piękny program, który zrealizuje u nas przy zaangażowaniu naszej młodzieży. Dziękuję.

* Dziś po Mszy przychodzi Św. Mikołaj do dzieci. Za zorganizowanie tej akcji dziękujemy Sabinie i Danielowi, Madzi i Rafałowi oraz sponsorom – Państwu Spicha.

* 8 grudnia (wtorek) – święto Niepokalane Poczęcie N. Najśw. Maryi Panny. Zapowiadam
Mszę na Garibaldi. Godz. 19.00 . Zapraszam i zachęcam.

* Mamy opłatki – polski symbol Świąt B. Narodzenia, piękna polska tradycja = 1€

* Kartki świąteczne. Kartka z życzeniami jest zawsze wyrazem pamięci i jest bardziej przemawiająca niż życzenia przesłane mailem czy SMS-em. Mamy piękne kartki – cena z kopertą – 1,50 €

* Mamy też znaczki pocztowe, żeby nie trzeba było iść na pocztę, stać w kolejce i prosić o kilka znaczków. Są więc znaczki (po cenie zakupu na poczcie); na Francję – 0,70 €, zagraniczne -1,20€

* Świece adwentowe. Czekamy na nie. Prosiłem aby nam przysłano z Paryża. Świeca adwentowa to odruch naszego serca dla biednych dzieci. Jest ona równocześnie wyrazem naszej łączności Rodziny Parafialnej szczególnie dla tych, którzy będą mieli szansę pojechać na Święta do Polski. Gdy Wy w swoim domu zapalicie świecę, będziecie myśleć o nas. Gdy my zapalimy ją tu we Francji, jej płomyczek pomoże się połączyć z Wami sercem i modlitwą.

* Sprzątanie – składka. Wiem, że bardziej Wam odpowiada dać kilka €uro na sprzątanie, niż przyjść do sprzątania kościoła. Nie ma wątpliwości, że należy posprzątać kościół na Święta. Znajdziemy kilka osób, które przyjdą. Z naszej strony niech nie będzie tu wykpienia całej akcji.
Gdyby do koszyczka, na sprzątanie włożyć tyle co za pół godziny Twojej pracy – byłoby bardzo dobrze. Jeżeli ktoś tyle co pięć minut jego pracy, gdzie tu mowa o ofiarności Ile się wydaje na papierosy, na inne niepotrzebne sprawy..

* Zuchy przychodzą ze sprzedażą pamiątek. Oni nie mają dotacji na swoją akcję pomóżmy im.

* Niedziela 6 grudnia – Msza w Cannes (15.30)