INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.11.22

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.11.22 – CHRYSTUSA KRÓLA

* Przyszła niedziela już ADWENT.
Chcemy przygotować się dobrze na Narodzenie Pana Jezusa. Posłużą nam ku temu nasze małe rekolekcje. Podkreślam „małe” aby każdy z nas tym więcej się nastawił, że będzie w nich uczestniczył, mimo zabiegania i braku czasu. Nie ma wymówki przed Spowiedzią na Boże Narodzenie. Na Święta staramy się przygotować mieszkanie, pamiętamy o zakupach do kuchni, pamiętamy o choince, o prezentach – o naszej duszy, o spowiedzi – mielibyśmy nie pamiętać??? Data; 11,12,13 grudnia Powstaje pytanie – gdzie chcemy żeby były rekolekcje, czy na Garibaldi, czy w Col de Villefranche. Czekam, że się wypowiecie. Weźmiemy pod uwagę większość głosów.
* W przyszłą sobotę – Wieczorek Andrzejkowy. Pan Marek ze swoją ekipą robi przygotowania jak każdego roku. Wieczorek Andrzejkowy nie jest żadnym wielkim balem. Chcemy się spotkać w rodzinnym gronie i wspólnie odpocząć. Zasady organizacji wieczorku są takie jak w poprzednich latach. Wstęp 10€ oraz przynosimy z sobą coś do konsumpcji. Tym razem prosimy kogoś, kto zajmie się muzyką. Sobota 29. listopada. godz. 19.30 – Californie 142.

*Za dwa tygodnie przychodzi Święty Mikołaj. Wręczy dzieciom paczki (7€ paczka) Spotkanie w Col de Villefranche, po Mszy, w sali przy kościele.
Zapisy do 29 listopada Zapisy u państwa; Sabiny i Daniela. [email protected], tel. 0 626 106 188) Zapraszamy również rodziców, aby uczestniczyli w radości swoich pociech gdy usiądą przy kawce. Będzie dobrze, gdy któraś mama przyniesie ciasto lub coś innego. Dla dzieci przewidziana jest muzyczka, tańce i zabawy.

* Sponsoring mile widziany (Dziękujemy w imieniu dzieci).

*Spotkanie ze Świętym Mikołajem nie wyklucza Mszy w Cannes. Więc zapraszamy dzieci z Cannes do Nicei na spotkanie ze Św. Mikołajem i równocześnie potwierdzam Mszę w Cannes jak zwykle o 15.00.  (Z dziećmi i Mikołajem będę tylko na początku imprezy)

*Kalendarze PMK – Cena: 4,20€. Dobrze byłoby jadąc do rodziny, zabrać kalendarz francusko-polski. Niech żona i dzieci czują się dumne, że tato który pracuje we Francji – myśli o nich. Żyje w warunkach trudnych, ciężko pracuje, ale o upominku nie zapomniał. Przywiózł kalendarz. Tym razem kalendarz jest poświęcony rocznicy Chrztu Polski. 1050 lat temu.

Jest on dwujęzyczny, ładnie ilustrowany. Dodatkowo jest spis parafii polskich we Francji i podane są godziny Mszy świętych. Ponadto mamy również adresy Domów Polskich w Lourdes

na Korsyce i w regionie paryskim

*Polski sklep Rafała i Magdy zmienił adres. Jest tuż przy linii tramwajowej, poniżej dworca. Adres; Pertinax 21

*Nieobecny będę w poniedziałek i wtorek tego tygodnia. Mamy spotkanie dekanalne w Aix-an -Provance.