INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.11.15

* Niedługo już przychodzi Święty Mikołaj. Spotkanie będzie w Sali przy kościele na Col de Villefranche 6 grudnia. Zapraszamy dzieci oraz rodziców. Prosimy rodziców o zaangażowanie w przygotowania do niezapomnianej zabawy mikołajkowej dla naszych pociech.
W programie;     Zabawy taneczno-ruchowe przy muzyce
Odwiedziny św. Mikołaja, wręczenie paczek (7€ paczka)
Słodki poczęstunek.
Zapisy do 29 listopada u Sabiny Wijas; [email protected], tel. 0 626 106 188) lub u ks. Proboszcza.
Potrzebny będzie poczęstunek dla dzieci i dorosłych (napoje, kanapki, przekąski słone i słodkie, owoce, kubki, serwetki) oraz dekoracje typu balony, kokardy, kolorowe wstążki, kredki. Potrzebna pomoc do dekoracji sali i zabaw z dziećmi.
Z góry dziękujemy wszystkim za jakiekolwiek zaangażowanie.
* Sponsoring mile widziany (Dziękujemy w imieniu dzieci).

* Jak co roku zapraszamy na Wieczorek Andrzejkowy. Chcemy się godziwie rozerwać. Mamy do tego prawo po dniach ciężkiej pracy. Nie będzie to żaden wielki bal, lecz rodzinne spotkanie. Zasady organizacyjne jak za poprzednio. Przy wejściu składamy symboliczną opłatę za wejście na salę. Ponadto przynosimy coś do zjedzenia i wypicia. Ta forma jest dobra i sprawdzona. Po pierwsze – pozwala nam utrzymać się w niskiej cenie wstępu. Po drugie daje szansę wytworzenia rodzinnej atmosfery i podziału przyniesionych produktów. Zmianą jest to , że tym razem poprosiliśmy do muzyki profesjonalistę, który powinien dobrze to zrobić.

*Święcenia diaconatu Brata Marco – 22listopad o godz. 16.00 w kościele OO. Franciszkanów na Cimiez. Brat Marko jest Włochem pochodzenia polskiego. Był u nas na Mszy 3 maja w tym roku, być może jeszcze do nas przyjedzie.

*Święci w tym tygodniu; Gertrudy, Elżbiety, Karoliny Kózkównej, Rafała Kalinowskiego

*Modlitwa otaczamy dusze osób (140), które zginęły w barbarzyńskich atakach ostatniego piątku w Paryżu. Modlimy się również za ich rodziny i bliskich.