INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.11.08

*Wypominki  Jakie elementy należy tu wyjaśnić ?
1. Miłosierdzie Boże. W swoim wielkim Miłosierdziu Sędzia wszechświata zezwala aby przez naszą ludzka interwencję skrócone zostało cierpienie dusz w czyśćcu. Tą interwencja jest najpierw modlitwa. Szczególne znaczenie ma modlitwa kapłana. Dlatego wierni proszą księdza o modlitwy za swoich bliskich zmarłych.
2. Jak można polecić tych zmarłych? Napisać na kartkach. Można też wirtualnie. Swoją modlitwą obejmę dusze zmarłych, których imiona przekażecie myślą. Oczywiście, gdy ktoś sobie życzy usłyszeć imiona krewnych, trzeba do odczytania aby one były zapisane. Możemy tu posłużyć się kartką albo mailem.
3.Sprawa finansowa. Jak księdzu zapłacić? Z góry zaznaczam – to nie jest zapłata za modlitwę. Tu wchodzą w grę dwie rzeczy; duchowa (modlitwa) i materialna (pieniądze). Nie będzie to zapłata jak za towar kupiony w sklepie lub za pracę wykonaną na budowie. Jest tu coś jak wymiana w rodzinie, gdzie matka nie liczy sobie poświęcenia dla dzieci. Ksiądz podobnie, daje nam swoja modlitwę a my mu damy coś ze szczerego serca. Jeżeli ksiądz by nic nie otrzymał, to i tak będzie się modlił na chwałę Boża i pożytek dusz

* W środę przypada Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę na Garibaldi na godz. 18.00. Oddajmy cześć tym, ktorzy walczyli o naszą wolność. Dobra okazja, aby pomodlić się za naszych zmarłych. Środa jest dniem wolnym od pracy.

* NACIĄGACZ. oszust. Biskup w Gliwicach przestrzega przed Władysławem Smolerkiem, który zwolniony z więzienia podaje się za księdza i zbiera ofiary na rzekomą pomoc parafii na Ukrainie. Ostatnio miał działać we Francji.

* Mamy jedno wolne miejsce w Parafialnej Grupie Różańcowej. Proszę aby ktoś zechciał się zgłosić. Co miesiąc są nowe koperty z programem i małą interesującą lekturą. Ostatnio czytamy „Święty i diabeł”.  Korzyści z przynależenia do Grupy są niewspółmierne  z obowiązkami. Należy odmówić codziennie jeden wyznaczony  dziesiątek Różańca. To jest niecałe 5 minut. Odpowiedzmy sobie ile czasu marnujemy na TV., ploteczki, nic nierobienie.

*Święci w tym tygodniu; Leona, Marcina z Tours,