INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.10.18

*22 10 – czwartek  – dzień Św. Jana Pawła – naszego RodakaPapieża
Msza na Cimiez . Kościół OO. Franciszkanów – 18,30. Następnie przechodzimy pod pomnika naszego Papieża

* W przyszłą niedzielę nie ma Mszy o godz. 10.00  w Col de Villefranche.                                                         Instalacja proboszcza  Księdza Ireneusza Bracha. Msza Święta przeniesiona  do Baulieu.
– Jesteśmy zaproszeni na Mszę.
– Na ofiarowanie zaśpiewamy pieść po polsku.
– Po Mszy aperitif dla wszystkich
– Mamy też zaproszeni  aby na  obiad aby usiąść razem, po to przyniesiemy coś w koszyczku  na wspólny stół.
W tym dniu odwołujemy Mszę w Monaco o 15.30

*W tym samym dniu głosowanie. Punkt wyborczy w Antibes.
Biskupi polscy piszą:” Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.”

* Drugiego listopada przypada w poniedziałek – Święto Zmarłych, Dzień Zaduszny. Pomodlimy się za naszych bliskich. Ofiarujemy Mszę Św.  za naszych zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół.

Jak co roku Msza Św. w kaplicy na cmentarzu Wzgórza Zamkowego (Coline de chateau) przy porcie w Nicei. Następnie różaniec za zmarłych przy grobowcu Lanvale i Potockich. Poniedziałek 2-go listopada, godz. 10.30

*Październik to miesiąc Maryjny, miesiąc różańcowy.
Codziennie w kaplicy na Garibaldi modlimy się o godz. 19.00.