INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.10.11

* W przyszłą niedzielę – 18 pażdziernika – Pielgrzymujemy do Laghet.
Nie ma Mszy w Col de Villefranche i Monaco.

program:
10.00 – rozpoczynamy procesją z różańcem i pieśnią od parkingu
– następnie Msza Św. – Ks. Bp. Ordynariusz i Ks. Rektor
–  wspólny posiłek w Sali Pielgrzyma – obecny będzie Pan Konsul

*22 10 – czwartek przyszłego tygodnia – dzień Św. Jana Pawła.
Msza na Cimiez – 18,30, następnie przechodzimy pod pomnika naszego Papieża,

* 25 10 – Instalacja  Księdza Ireneusza Bracha. Msza Święta przeniesiona z Col de Villefranche do Baulieu. Racja. Z kolei jesteśmy zaproszeni na aperitif. Na ofiarowanie zaśpiewamy pieść po polsku. Mamy też zaproszenie na obiad. Przyniesiemy coś w koszyczku.
Odwołujemy Mszę w Monaco.

– W tym samym dniu głosowanie. Punkt wyborczy w Antibes. Jeżeli ktoś by zlekceważył pójście do urny wyborczej – daje o sobie złe świadectwo.

* 2 listopada przypada w poniedziałek – Święto Zmarłych, Dzień Zaduszny. Pomodlimy się za naszych bliskich. Ofiarujemy Mszę Św.  za naszych zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół.

Jak co roku Msza Św. w kaplicy na cmentarzu Wzgórza Zamkowego (Coline de chateau) przy porcie w Nicei. Następnie różaniec za zmarłych przy grobowcu Lanvale i Potockich. Poniedziałek 2-go listopada, godz. 10.30

*Październik to miesiąc Maryjny, miesiąc różańcowy.
Codziennie w kaplicy na Garibaldi modlimy się o godz. 19.00. Jednakże często modlę się sam, bo nie ma nikogo. Czy przyjdziemy do Boga tylko wtedy, gdy nas przypędziła trwoga?