INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.09.20

* Początek roku, to też katechizacja. Nie wolno aby rodzice o tym zapomnieli. Przypominam, że przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. będzie w środy i piątki.

* Dwie ważne daty;
– 18 października  – nasza pielgrzymka do Laghet   (spotkanie z ks. Biskupem i ks. Rektorem)

– 25 października  – Instalacja naszego Rodaka – Ks. Ireneusza. Będzie proboszczem parafii do której w jakimś sensie należymy, bo korzystamy z kościoła w Villefranche. Msza będzie wtedy o 10.30 w Beaulieu. Byłoby dobrze, gdybyśmy się włączyli w tę uroczystość – co tym myślicie ?. Kościół w Bolieu nad morzem. Łatwo do niego trafić. (Od portu w Nicei jechać drogą nadmorską tak jak do Monaco). Po Mszy jest przyjęcie, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni.

* Mała uwaga odnośnie zakończenia Mszy (dotyczy to szczególnie niektórych wiernych na Mszy o godz.10.00) Nieładny to zwyczaj wychodzenia z kościoła, zanim jeszcze ksiądz nie odejdzie od ołtarza. Zwyczajnie jest tak, że wychodzimy dopiero po zaśpiewaniu pieśni na zakończenie Mszy. Ten, który by  nie zachowywał tej zasady, dawałby o sobie nieładne świadectwo braku wychowania. Bardzo proszę wziąć sobie do serca tę uwagę.

* W tym tygodni zaczyna się kalendarzowa jesień. Mówię to w kontekście zmiany godziny Mszy na Garibaldi. Jednakże sprawę tę zostawiam Wam. Dopóki nie mówicie o zmianie, zostawiamy Mszę na Garibaldi o godz. 19.00

* Mikołajowi dziękujemy za opracowanie strony Grupy Różańcowej na październik.

* Imieniny w tym tygodniu; Św. Mateusza Ewangelisty i Św. Padre Pio.

* Dziś i w przyszłą niedzielę Msza w Monaco o 15.30.