INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.09.13

*Przygotowujemy się na naszą pielgrzymkę do Laghet.

W tym tygodniu było zebranie aby te rzeczy omówić.

Naszych gości (Biskupa, Rektora, Konsula) przyjmiemy w dużej sali. Za wynajęcie sali, gdzie używamy stołów i krzeseł, Siostry proszą 2€ od osoby. Przed salą ustawimy grilla. Będzie to połączenie piknikowania z elegancją i wygodą uwiędnięcia przy stole. Dziękujemy pani Teresie i całej rodzinie państwa Rusaków za ich wielki wkład w przygotowanie naszej pielgrzymki od strony organizacji na miejscu w Laghet. Pani Danusia tez chce coś na ten temat powiedzieć.

Ja zaś będę prosił o pomoc w przygotowaniu i wysłaniu zaproszeń. Będę umawiał się z tymi, którzy mają trochę czasu i dobrych chęci.

*Nowością w tym roku będą koszulki na te okazję. Niedrogie. Jest na nich popiersie Świętego Jana Pawła oraz napis na tę okazje. Można by się nawet zapisać dla pewności, bo ilość jest limitowana.

*Dziś błogosławieństwo plecaczków szkolnych oraz samochodów. Na nowy rok szkolny upraszamy u Pana Boga opiekę dla dzieci w szkole oraz dla wszystkich podróżujących.
Przy tej okazji będą podawane breloczki ze Św. Krzysztofem – patronem kierowców.
Dodatkowo będzie można otrzymać wizytówkę parafialną. Jest ładna i praktyczna.                  Są na niej telefony i godziny Mszy w naszych czterech punktach duszpasterskich. jest to okazja aby wziąć dla siebie jak również dla kogoś kto jeszcze nie trafił do nas na Mszę św.

Za ofiarę, którą chcielibyście złożyć z okazji breloczka Św. Krzysztofa oraz wizytówki parafialnej mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

* Biskup ordynariusz Nicei zwraca się do wszystkich diecezjan z prośbą okazania
zainteresowania emigrantami. Byłoby dobrze gdybyśmy przyszli im z konkretną pomocą. Złożyć możemy do kosza artykuły żywnościowe. Odzież. Używane telefony (raczej z ładowarką)

*Katechizm. Przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. w języku olskim będzie w dwóch grupach. Jedna w srodę o godz. 17.00, druga w piątek o godz. 17.30.

Stworzone zostały dwie grupy, aby rodzice mieli możliwość wyboru i łatwiejszego dowiezienia dzieci.
Z naszej rodziny Parafialnej
*W przyszłą sobotę tj.19 września jadę samochodem z Nicei do Krakowa na krótkie wakacje (tydzień- dwa),mam wolne miejsce tam i z powrotem. Gdyby ktoś był zainteresowany  proszę o kontakt: 06 07 46 70 81.Pozdrawiam, Bogdan.