Informacje Duszpasterskie na Niedzielę Palmową; 14.04. 2019

…Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to wyjątkowy czas w Kościele. Łączymy nasze serca i modlitwy z P. Jezusem cierpiącym, który mękę i śmierć podjął za nas. Dlatego przyjmujemy wyjątkowy post w Wielki Piątek, w pozostałe dni staramy się więcej modlić, zaś przy okazji święcenia pokarmu mamy możliwość złożyć ofiarę na Misje.

…Program Wielkiego Tygodnia otrzymaliście na ulotkach. Druga ulotka to program
poświęcenia pokarmu (i baranków.

….Wielki Poniedziałek – Ks. Biskup zaprasza wszystkich do katedry na godz. 19.00
…Uroczystości dla Wspólnoty Polskiej na Garibaldi; o godz. 19.00 w czwartek i piątek.
Wielki Czwartek – Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek – Liturgia Słowa i Komunia Św.
Następnie idziemy do katedry na aby z wiernymi całej diecezji, kapłanami i Ks.
Biskupem uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Jeżeli okoliczności pozwolą, to
pójdziemy  ulicami Starego Miasta.
Wielka Sobota – Liturgia Światła. Col de Villefranche – godz. 21.30. Razem ze
Wspólnotą Francuską.
…Wielka Niedziela – Msza Rezurekcyjna i procesja – 10.00.
Prośba do rodziców; pomóżcie dzieciom uczestniczyć przez sypanie kwiatów i dzwonienie.
Dzielimy się jajkiem– proszę aby kilka osób mogło je przygotować – zwracam się do rodzin grupy    do Bierzmowania.

Msza w Cannes – 15.30

Wielki Poniedziałek – Msza i pokropienie wodą święconą
Col de Vf. – 10.00
Monaco – 15.30

*. Spowiedź – żaden Katolik nie powinien na Wielkanoc pozostać bez Spowiedzi.    Naszą szczególną modlitwą obejmujemy siostry i braci, którzy mają przeszkodę aby podejść po przebaczenia w Sakramencie Pojednania.

… Dzisiaj dzieci otrzymują ładny Promyczek – już wielkanocny
… Dziś Msza w Cannes
… Dziś spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
… W tygodniu zapłaciłem 600 € za wynajem kaplicy na Garibaldi. Upominają się też z kościoła w Col de Vf. Mówię o tym, bo mam nadzieję i proszę abyście to wzięli pod uwagę przy Waszych ofiarach składanych na tacę.

… Dla wszystkich Parafian i wszystkich Gości; najlepsze życzenia – obfitości łask od Pana – Zwycięzcy szatana i śmierci, oraz radosnego wypoczywania świątecznego.

3 odpowiedzi na “Informacje Duszpasterskie na Niedzielę Palmową; 14.04. 2019

1. Dzien dobry,
    Rowniez, chcialabym sie dowiedziec godziny i miejsce swiecenia jajek. Dziekuje za odpowiedz.
    H.Melzacka

2. Szczesc Boze, takze chcialabym uzyskac informacje o swieceniu pokarmow, Bog zaplac Iwona z rodzina

3. Dzien dobry,
    Chcielibysmy wiedziec czy jest swieconko w wielka sobote? jesli tak to o ktorych godzinach ?

Dziekujemy za informacje
    Rodzina Walusiak