Informacje Duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 2019.04.28.

– Przyszła niedziela to wielkie wydarzenie w naszej Wspólnocie;
*Świętujemy Uroczystość Królowej Polski – naszej Patronki (odpust parafialny)
** Młodzież naszej Parafii przyjmuje Bierzmowanie (7 osób)
***Po raz pierwszy przyjeżdża do nas Ks. Biskup z Polski. (Bp. Wiesław
      Lechowicz – Delegat Episkopatu dla Emigracji na całym świecie)

– Abyśmy byli razem w przyszłą niedzielę o godz.10.00 – odwołuję Msze Św.;
   1) sobotnią na Garibaldi i  2) niedzielną w Cannes.

– Ks. Biskup przylatuje do nas w sobotę i odjeżdża we wtorek. Będzie mieszkał w hotelu. (Chyba, że macie inną propozycję. Moje mieszkanie jest zbyt nędzne, aby proponować je Księdzu Biskupowi. Sufit podparty jest tyczką, bo spadłby na głowę. Mieszkam w warunkach, w których nie śmiałbym przyjmować Biskupa.

– Do piknikowania zapraszamy wszystkich Parafian jak również Gości.

– Po Mszy Św. w niedzielę Ks. Biskup zasiądzie z nami do stołu pod sosenkami.

– Piknik organizowany jak przez inne lata; wstęp – 10€ (z Polski będzie wędlina)  z domu przynosimy to co lubimy i czym podzielimy się przy stole.

Dotyczy Bierzmowania

– Spowiedź – piątek – 0d 17.00 (Col de Vf)
– Próba przed Bierzmowaniem; z rodzicami i świadkami – Piątek 18/19.
– Przygotowanie stołów, krzeseł, koszenie trawy – Sobota w południe ? (uzgodnić godzinę)

Dziękujemy za wkład w przygotowanie spotkania; Basia i Marek-zakupy, Bogdan-wędlina i gryl, Krzysztof-transport, Andrzej-kierownictwo i liturgia, Mirosław-nagłośnienie, Daniel-posługa samochodem dla Ks. Bp. W tym miejscu podziękowanie specjalne dla Pana Bednarka. To dzięki niemu w lokalnej prasie piękna wzmianka o polskiej tradycji święconek. Ale pan Patryk nie zawaha się wziąć miotłę gdy na schody wiatr naniesie liści.
Po to trzeba przyjechać do kościoła na czas, zawsze z żoną są na Mszę sporo wcześniej.

– Byłoby dobrze gdyby był fotograf. Potrzeba, aby był ktoś odpowiedzialny.
– Proszę tez aby ktoś wziął pilota od pieśni – zrobimy próbę obsługi.
– „Niech dzwonią dzwoneczki” w czasie Mszy, ale nie musi się tym zająć ksiądz. Proszę…
    Ostatnio pan Marek z Basią dokupili nam dzwoneczków.

– Dziś w Laghet;
14.30 – procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego.
16.30 – Msza i ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła
      (Msza będzie o spokój duszy mamy pani Grażyny Czop