Informacje duszpasterskie na niedzielę 8 grudnia 2019

…Spotkanie z Ks. Biskupem. Dziękuję tym Rodakom, którzy pokonali przeciwności życia oraz swoje lenistwo i przyszli aby jako Emigranci-Polacy aby spotkać się z Ojcem diecezji. Ks. Biskup po Mszy miał czas dla każdego. Brayanowi, który był z rodzicami i siostrzyczką, pogratulował że jest ministrantem i lektorem oraz zachęcał aby trwał dalej. Docenił pracę dla Diecezji i emigrantów naszej tłumaczki przysięgłej – pani Magdy Jóźwiak- Krakowski. Państwo Bednarkowie wspaniale  wypadli przed Biskupem dzięki  swojej prezencji i elokwencji. Ks. Biskup przekazał wyrazy uznania dla Pana Konsula i Pana Patryka -organisty. (mimo ich nieobecności)

…Podziękowanie dla pani Sabiny z bratem i pani Wandy za przygotowanie kolacji. Biskup i księża docenili smak polskiej kuchni.

…Radio Maryja – 28 rocznica powstania. Jest dostępne na całym świecie, dzięki przekazowi przez internet i satelity. Czynne 24 godz. na dobę.  Jego hymnem muzycznym jest „Bogarodzica” – starodawna,  pierwsza pieśń w języku polskim, zaśpiewamy ją dzisiaj na zakończenie Mszy. Zachęcam do słuchania R. Maryja. Jego program to wielkie bogactwo religijne, kulturalne i patriotyczne.

…Wyrazem łączności z rodziną i przyjaciółmi są życzenia na Boże Narodzenie. Opłatek i kartka pocztowa ma zawsze większą wartość nad SMS-em, czy emailem. Mimo dzisiejszej techniki, postarajmy się, aby piękna tradycja nie zanikła.
Można nabyć kartki i opłatki. Postaramy się o znaczki pocztowe.

…Przypominam o spowiedzi przed Świętami. ( Nie zostawiajmy jej do Polski). Jestem do dyspozycji przed i po Mszy.

…Pasterka jest przewidziana w Col de VF. o godz. 21.30. Program jest gotowy na ulotkach, otrzymacie je w przyszłą niedzielę.

…Dzisiejsza składka jest wyrazem naszego podziękowania dla pana Andrzeja- jako kościelnego – za jego dyskretną i bardzo oddaną posługę dla naszej Rodziny Parafialnej.

…Podziękowanie dla pana Stefana Kowalczyka za prezenty przekazane dla dzieci naszej parafii z okazji Św. Mikołaja

…Święci na obecny tydzień; Święto Matki Bożej z Guadalupe, Świętej Łucji – męczennicy – patronki tych, którzy mają chore oczy.

…Dziś i w przyszłą  niedzielę – Msza w Cannes.