Informacje duszpasterskie na niedzielę 6 stycznia 2019

….Wizyta duszpasterska inaczej „KOLĘDA” to poproszenie  księdza aby przyszedł do domu.
Przychodzi aby pomodlić się wspólnie. Przynosi Boże błogosławieństwo na cały rok. Jest to również okazją aby w swobodnej rozmowie poruszyć sprawy na które nie ma czasu lub możliwości. Jeżeli będzie można usiąść przy herbatce – to bardzo dobrze, ale to nie jest konieczne. Proszę też nie patrzeć na wizytę duszpasterską jak na dodatkową składkę.
….Jest  piękny zwyczaj, że na drzwiach pisze się dużymi literami K+M+B. ….. raczej powinno być;
C+M+B  Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)”
…. Zespół dzieci z Księdzem Andrzejem „Promyczki”  proponuje aby przyjechać do nas na WIECZÓR KOLĘD. Pytanie do Was; czy możemy ich przyjąć tak jak ostatnio? Czy dzieci z z zespołu mogłyby spać w rodzinach?
….Życzenia noworoczne dla Was wszystkich przesyła Ks. Roman, który przed wyjazdem na misje do Afryki był przez trzy tygodnie u nas jako zastępca. Jemu przekazaliśmy składkę zebraną z okazji Św. Krzysztofa. Dziękuje za ofiarę. Obiecuje modlitwę wdzięczności. Druga połowa zebranej składki przeznaczona jest dla Ks. Jakuba – misjonarza na Ukrainie.
….Witamy Parafian po powrocie z Ojczyzny. Życzymy błogosławionego roku 2019.

….Radzę aby po spowiedzi na Święta jak najdłużej wytrwać w łasce uświęcającej. Postarajcie się przystępować do Komunii Św. w każdą niedzielę. Przeszkodą do Komunii Św. jest tylko grzech ciężki. Co więcej grzech lekkie są oczyszczane przy spotkaniu z P. Jezusem. Byłoby niedobrze, gdyby komuś nie chciało się wyjść z ławki aby podejść do Komunii Św.  Każde spotkanie z Jezusem napełni nas Jego siłą i Jego miłością, a przecież w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo tego potrzebujemy