Informacje duszpasterskie na niedzielę 27 Października 2019

… Św. Andrzej Bobola to wielka postać męczennik i nasz bohater narodowy, Patron Polski.
Wzywajmy go gdy wiszą nad nasza Ojczyzną chmury tęczowej zarazy. Księdzu Józefowi ze Strachociny, (gdzie po śmierci przychodził O. Bobola) – dziękujemy za przybliżenie taj wyjątkowej postaci. Państwu; Grażynie i Zbigniewowi dziękujemy za kontakt.

… W minionym tygodniu gościliśmy PROMYCZKI I SĄDECZOKÓW. Przywieźli do nas modlitwę i śpiew, radość i energię. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, jak również Ks. Prałatowi Andrzejowi Mulce oraz opiekunom. Możemy podziwiać ich taniec wchodząc w Internecie na naszą stronę parafialną (Parafia Polska w Nicei). Natomiast za realizację techniczną dziękujemy Rafałowi i Magdalenie Żelazko z Krakowa.

…Mamy możliwość zakupienia płyty z nagraniem Zespołu Promyczków i Sondecoków.

…Mogliśmy uzyskać tak piękną atmosferę dzięki zaangażowaniu naszych parafia. Chcę za to bardzo podziękować. Dla nich odprawię Mszę. Przyszła niedziela godz. 10.00.  Będzie to moje podziękowanie Bogu za parafian, którzy nie myślą tylko o sobie i nie są egoistami. To są ludzie innego formatu – Wymienię teraz tych, którzy zasługują na to, bo są inni co pozostają w domu na wygodnej kanapie (Pp. Franciszek Światowy Dzień Młodzieży. Kraków, Campus Misericordiae, 30 lipca 2016)  Nie należy się obrażać lecz uderzyć w piersi. Jakimi jesteśmy niech nam powie lista głosujących 13 października.

…Zmiana czasu na zimowy niech nam mówi, że Bóg daje czas do naszej dyspozycji i mamy go dobrze wykorzystać. Święto Zmarłych przypomina nam również tę sprawę.

…Uroczystość Wszystkich Świętych zaprasza do nieba i zachęca do pokonywania przeciwności życia.

Piątek (1 listopada) – Wszystkich Świętych.
Msze Św.:
10.00 –  Col de Villefranche,
16.30 – Kaplica na cmentarzu. Wjazd od portu. Współrzędne; Coline de Chateau; GPS: 43.696942,   7.281175,
…Po Mszy – Różaniec za zmarłych przy grobowcu Rodaków.

Sobota (2 listopada)  – Dzień Zaduszny – Msza; nie mamy kaplicy na Garibaldi (remont) – zapraszam na Msze w Col de Villefranche  na godz. 18.00. Niech nasza niedogodność związana z przyjazdem będzie ofiarowana również za dusze w czyśćcu.

…Naszym zmarłym możemy pomóc modlitwą, ofiarując za nich Mszę Św. i Komunię. Formą specjalną pomocy są odpusty za zmarłych. Jak je zyskać i kiedy ? Dowiecie się pobierając kartki do wpisania wypominek. Proszę aby pisać wyraźnie, imiona w pierwszym przypadku.
Na blankiecie do wypominek jest również podany program Mszy na 1 i 2 listopada.

…Spowiedź – niech nasz wysiłek przygotowania i przystąpienia do Spowiedzi będzie ofiarowany jako prezent dla dusz naszych bliskich zmarłych. Jestem do dyspozycji przed i po Mszy.

…Za składanie kopert Grupy Różańcowej dziękujemy Pani Sabinie i jej bratu Franciszkowi. Członkowie Grupy Różańcowej modlą się za zmarłych kapłanów spotkanych w życiu.

… Msza w Monaco – dziś i w przyszła niedzielę.
…Przyszła niedziela Col de Vf. w intencji tych parafian, którzy włączyli się
przyjęcie Promyczków.