Informacje Duszpasterskie na niedzielę 22 grudnia 2019 Czwarta Niedziela Adwentu

…Już za kilka dni będziemy się cieszyć narodzinami Króla. Dzieciątko Jezus jest  Królem całego świata, choć rodzi się w stajence. Dla Niego przygotowaliśmy dom, samochód, prezenty dla bliskich.  On też ma prawo do naszego serca. Niech będzie przygotowane jak najpiękniej, po królewsku.

…. Pierwsza sprawa – trzeba oczyścić nasze serce z brudu grzechu. Zawsze macie prawo poprosić księdza o spowiedź. Jeżeli znacie chorych, którzy nie wychodzą z domu, zaproponujcie im spotkanie z kapłanem i zawołajcie księdza.

… Czuwanie przed pasterką – to modlitwa oraz obrazy z naszego codziennego życia, tego z Nicei , tego z naszej parafii. Nie będzie to w wykonaniu artystycznym i mistrzowskim, chodzi raczej o wzbudzenie dyspozycji serca i duszy. Będą obrazy i będą pieśni. Zapraszam na chwilę modlitwy i  wytchnienia przed Panem.

… Pasterka  – Col de Villefranche. Czuwanie rozpoczynamy o 21:30.

… Program liturgii świątecznej jest na ulotkach (gdyby ktoś nie miał – ulotki znajdują sie w zakrystii). Dodatkowo przypomnę; Msza Święta (Zawsze) o 10:00 w Col de Villefranche.

… Ponadto w Boże Narodzenie; – Monako o 15:30
26 grudnia; (Św. Szczepana) – Cannes.15.30.

…Piękny to zwyczaj gdy przed wieczerzą wigilijną zapalona zostanie świeca i odczytana Ewangelia wigilijna. Postarajmy się ten zwyczaj podtrzymać w naszych rodzinach.

… Ewangelię otrzymacie na kartkach, natomiast za świece w wigilijną i dziękujemy panu Krzysztofowi i pani Marysi.

…Sprzątanie – Państwu; Marysi i Andrzejowi dziękujemy za sprzątanie kościoła.

…Byłoby niedobrze, gdyby w wieczór ktoś został sam. Samotnych zapraszam do siebie. Przełamiemy się  opłatkiem, zaśpiewamy kolędę i pójdziemy na Pasterkę. Nasze spotkanie będzie skromne od strony kulinarnej, jakkolwiek chciałbym wiedzieć ile osób ma ochotę przyjść. Czekam na zgłoszenia.

…Naszym Parafianom, którzy będą w Ojczyźnie w czasie Świąt życzymy radosnego spotkania z bliskimi, szczęśliwej drogi, oraz dobrego przeżycia tajemnicy Wcielenia w pięknej oprawie polskich kolęd i ciepłej atmosfery rodzinnej.
Byłoby  pięknie i „elegancko”, gdyby parafianie z Francji, którzy przyjadą do rodzinnej  w rodzinnej parafii w Polsce, pokłonili się swojemu proboszczowi.  Nie zaszkodziłby mały upominek – „Francja-elegancja”.

..