Informacje Duszpasterskie na niedzielę – 2019. 03. 24

…Rekolekcje Parafialne. Jak co roku chcemy się dobrze przygotować do ważnych wydarzeń związanych z naszą wiarą i życiem Kościoła. Do spotkania z P.Jezusem Zmartwychwstałym pomogą nam rekolekcje. Tym razem będzie z nami Ks. Jakub Dębicki – misjonarz na Ukrainie. Rekolekcje za niecałe dwa tygodnie. Data; 5,6,7 kwietnia. Ulotki z programem otrzymacie w przyszłą niedzielę. Należy postanowić już teraz i dołożyć starań aby uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych. Tu wymagania stawiam szczególnie kandydatom do Bierzmowania.

…Droga Krzyżowa. Piątek. Garibaldi. Godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – Msza recytowana. Zapraszam.

…Spowiedź. Jak w każde rekolekcje odbędzie się Spowiedź. Jest to Spowiedź Wielkanocna. Wielkim błędem byłoby  odkładanie Spowiedzi na czas późniejszy lub czas wyjazdu do Polski. Przypominam, że Spowiedź to nie tylko przebaczenie grzechów, jest to zawsze spotkanie z Ojcem Kochającym, Najlepszym Lekarzem. Ksiądz zawsze jest do Waszej dyspozycji.

…Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania – przyszła niedziela. Col de Villefranche. Po Mszy Św. Ustalamy ważne sprawy.

…Katecheza dla dzieci. Ponieważ w przyszłą niedzielę będzie spotkanie do Bierzmowania – nie może być katechezy dla dzieci. Nie znaczy to, że nie będzie. Nie musi tego robić ksiądz, lepiej zrobi to mama ( jedna albo dwie). Przygotuję materiał (obrazki, piosenkę, teksty ) i pomogę przygotować spotkanie z dziećmi.

…Baranki wielkanocne. Przypominam, że możemy je zamówić, ale trzeba  zamówić. Proszę się wpisać na listę. Poprosimy pana Krzysztofa, żeby przywiózł.

…Dziesiątek przed Mszą  –  to nasze wyciszenie i nastawienie na spotkanie z P. Jezusem. Wykorzystajmy tę możliwość. Na pogaduszki będzie czas po Mszy. Wejdźmy do kościoła zaraz gdy zawołają nas dzwony. Rodzice niech dadzą przykład swoim dzieciom.

…Adoracja Najśw. Sakramentu. Młodzież spotyka się w kościele Św. Heleny. (Av. Californie 142. Przy kościele jest przystanek tramwajowy lub w garażu parafialnym można postawić samochód. Każdy piątek – godz. 19.30

…Grupa Różańcowa – modlimy się o dobrą Spowiedź Wielkanocną.
Składanie kopert. Dziękujemy Piotrowi i Marysi.

…W tym tygodniu; poniedziałek (25.marca) – Uroczystość Zwiastowania. Maryja wypowiedziała swoje „TAK” Panu Bogu.