Informacje Duszpasterskie na niedzielę – 2019. 03. 03

…Najbliższa środa – to POPIELEC. Posypanie popiołem na Garibaldi i Msza – godz. 19.00.  Przyjmując popiół – rozpoczniemy  Wielki Post. Niech będzie to czas naszego oczyszczenia i przybliżenia do Boga.

…Środa Popielcowa – post ścisły i abstynencja. Wstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Przyjmujemy trzy pokarmy w tym dniu.

…Dziękuję za zeszłoroczne palemki, które zostaną zamienione na obrzędowy popiół na liturgię Środy Popielcowej.

… Droga Krzyżowa – każdy piątek Wielkiego Postu – Garibaldi – godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – Msza recytowana. Rozpoczynamy w najbliższy piątek. Przypada to 8 marca. Jest wtedy Dzień Kobiet. Doskonała okazja aby panowie miły kwiatek swoim Wybrankom. Tym kwiatkiem-prezentem niech będzie przyjście do kaplicy i modlitwa.

… Na najbliższy piątek mamy teksty Drogi Krzyżowej  nadesłane z Paryża – modlimy się i przepraszamy za grzechy pedofilii w Kościele.

…Jest kilka osób, które zgłosiły się do Sakramentu Bierzmowania. Czekamy na następnych kandydatów. Chętnie pomogę w uzyskaniu potrzebnych dokumentów w parafiach Chrztu w Polsce.

…Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa, 19.marzec. 27€.

…Kiermasz  SIOSTRY MARII  w Cyrku Monako – Stoisko Polskie
Godziny otwarcia; 8 marca; godz.: 12 – 18, 9 marca: godz. 10 – 18 Zapraszamy. Można tanio kupić; ubrania, buty, zabawki i książki dla dzieci. Utarg przeznaczony jest dla kobiet, które oszukano i wykorzystano finansowo w Monaco. Kiermasz organizowała  kilkadziesiąt lat temu Siostra Maria. Polskie stoisko współpracuje z innymi krajami; Belgia, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Sardynia, Rosja. Odpowiedzialnym za polską stronę jest pan Kulikowski.

…Rodzina polska w Cannes szuka opieki dla dwojga dzieci (5 i 9 lat)
   Czas pracy i odpłatność – do ustalenia.

…Siostry Zakonne w Laghet szukają pani do sprzątania w Sanktuarium . …Dziś; katecheza – zapraszam dzieci oraz rodziców. Msza w Cannes