Informacje duszpasterskie na niedzielę 10 listopada 2019

…Jutro Święto Niepodległości. Zapraszam Was na Mszę do Col de Vf. na g.10.00
W adoracji będziemy się modlić za zmarłych z naszych rodzin, oraz za tych, którzy oddali życie abyśmy mogli cieszyć się wolnością.
…Dzisiejsza Msza jest odprawiana w intencji naszej Ojczyzny. W 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości modlimy się za wszystkich Rodaków na całym świecie, polecamy Polski Rząd przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli i prosimy Boga za tych, którzy są nieprzychylni naszej Ojczyźnie

…Rekolekcje parafialne jak co roku pomogą nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i odprawić spowiedź. Przyjedzie Ksiądz Jakub z Ukrainy. Znamy go, bo już bywała w naszej parafii. Mówi ładnie i konkretnie. Data jest ustalona na pierwszą niedzielę grudnia. Pozostaje do ustalenia sprawa miejsca rekolekcji. Czy Col de Vf. czy szukamy innego ?
…Niektóre dzieci z naszej parafii pójdą w tym roku do Pierwszej Komunii Św. – w tym przygotowaniu duży wkład maje nasze panie katechetki. Potrzebny jest wkład dzieci i rodziców.
… Katecheza –po Mszy Św. Dziś prowadzi pani Agnieszka, ale proszę o większe zaangażowanie rodziców. Chciałbym, aby rodzice czuli się bardziej odpowiedzialni za swoje dzieci. Byłoby dobrze gdyby mamy naszych pociech zechciały wejść na lekcje religii, uczestniczyć, domu powrócić do przedmiotu katechezy. Może w przyszłości same podjęłyby funkcję katechetki.
… Ciekawostka związana z katechezą. >>> Były prezydent Stanów Zjednoczonych 95-letni Jimmy Carter nadal uczy dzieci Biblii w niedzielnej szkółce w swym macierzystym kościele. Drogie mamy – nie trzeba być Prezydentem Ameryki, aby uczyć dzieci katechizmu.
…Przygotowanie do kolejnych Sakramentów. Chcemy stworzyć grupę do S. Bierzmowania                     i do S. Małżeństwa. Jest kilkoro kandydatów – zapraszamy innych.
…Dziś Msza Św. w Cannes – z okazji urodzin, rodzice i dziadkowie małego Arturka zapraszają; dla dzieci – słodycze, dla dorosłych – kawa. Mamy zarezerwowaną salę.
… Święci tego tygodnia; Św. Marcin, Pierwsi polscy męczennicy; Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak, Krystyn – zamordowani w Międzyrzeczu w XIw.