Informacje duszpasterskie na niedzielę 1 grudnia 2019

1 grudnia wyjątkowo nie ma Mszy w Cannes. Misjonarze głoszą rekolekcje w Monaco.

…Ks. Biskup Ordynariusz przychodzi na Mszę do Emigrantów. Polaków również. Wypadałoby aby byli. Przecież mamy ważną sprawę do Biskupa – sprawa kościoła na msze w sobotę. Proszę abyście przyszli. Czwartek. Kościół Św. Heleny (142 Californie)
godz. 18.30.

…Rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Dzieciątkiem.
    Niech będzie to czas zadumy, modlitwy, umartwienia i dobrych uczynków.

…W naszym przygotowaniu nie może zabraknąć spowiedzi. Musi być zaprogramowana, przygotowana i odprawiona. Jaki to Katolik, który na Boże Narodzenie nie poszedł by do spowiedzi z lenistwa czy lekceważenia.

…Módlmy za braci i siostry, którzy maja przeszkodę aby przystąpić do Sakramentu Pojednania.

…Przyszła niedziela – zapraszamy  na Mszę Św. Mikołaja. Proszę aby rodzice w tym tygodniu weszli w kontakt z paniami katechetkami.

…Przyszła niedziela – nawiązujemy również do Święta Niepokalanego Poczęcia.

… Sprzątanie kościoła – wypada aby nasz Dom Boży był uprzątnięty na Święta.
   Praktyka naszej parafii mówi, że składka jest najlepszym rozwiązaniem. Trudno, aby ktoś odrywał się z pracy i przyjeżdżał na 2 godziny do sprzątania. Proponuję aby przynajmniej jedną godzinę zarobku złożył na tacę. Niech to będzie nasza adwentowa ofiara. Kto może dać więcej – Pan Bóg odpłaci w takiej czy innej formie.

…Od wielu lat pan Andrzej zajmuje się naszym kościołem. Jest pierwszy aby otworzyć. Przygotowuje wszystko do Mszy. Często gdy jeszcze  nie ma wiernych widzę go z miotłą czy mopem. Poprosimy pana Andrzeja, aby i tym razem podjął sprzątanie. My zaś składkę przyszłej niedzieli ofiarujemy dla niego. Będzie to wyraz naszej wdzięczności za posługę jaka wykonuje dla nas. (bardzo dobrze i bardzo dyskretnie). Okazja aby przy imieninach zrobić mu ładny prezent. Przypomnę, że ten co dałby 1€ … zakpi …z siebie samego.

…Bóg zapłać za składkę dzisiejszą, którą ofiarujemy na potrzeby naszych Rodaków na Ukrainie. Równocześnie Księżom; Jakubowi i Janowi dziękujemy za rekolekcje, które dla nas przeprowadzili. Życzymy im dużo siły i łaski Bożej w trudnej pracy misyjnej.

…Decyzja Bp. Ordynariusza – Bierzmowanie w roku przyszłym dla całej Nicei – sobota 30 maja 2020 w Palais Nikaia. Zachęcam aby zgłaszali się kandydaci. Przypominam że do małżeństwa potrzebne jest Zaświadczenie Bierzmowania. Z naciskiem podkreślił to nowy dekret Episkopatu.

…Pani Grasso proponuje nam produkty kosmetyczne. Tanie i dobre, bo polskie. Po Mszy przejdzie do sali, aby je zaprezentować. Czeka na zainteresowanych.