Informacje Duszpasterskie na 20 października 2019.

…Wielkie DZIĘKI kierujemy do naszych Przyjaciół z Nowego Sącza. PROMYCZKI przywiozły nam radość, zapał i modlitwę. Dziękujemy Księdzu Andrzejowi i całemu Zespołowi. Doceniamy wysiłek dzieci, organizatorów, i panów kierowców. Ukłony i modlitwę przesyłamy do tych osób, które pozostają niejako w cieniu, bo nie mogli do nas przyjechać. Włożyli dużo pracy i dzięki nim podziwiamy wspaniałe efekty Promyczków.

…Podziękowanie kieruję do naszych parafian za wkład w przygotowanie spotkania. Chciałbym tu wymienić Ks. Krzysztofa Rudzińskiego i jego proboszcza, którzy nas przyjmowali w sobotę.

…Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas zimowy – śpimy godzinę dłużej. Zmiana czasu niech nam przypomina, że Bóg daje czas do naszej dyspozycji i mamy go dobrze wykorzystać.
…W przyszłą niedzielę (27.10) – Msza w Monaco

…Strachocina – to parafia, gdzie na plebanii ukazywał się zamordowany wcześniej Św. Andrzej Bobola. Mamy szczęście, że przyjedzie do nas proboszcz tej parafii, aby nam przybliżyć postać Świętego polskiego męczennika. Ksiądz proboszcz spotkał się ze Św. Andrzejem po raz pierwszy 16 maja 1987r. W najbliższą niedzielę opowie nam o swoim spotkaniu, które może wstrzymywać  oddech i mrozić krew.

… Ksiądz Józef Niżnik będzie z nami w przyszłą niedzielę w Col de Villefranche i w Monaco. Za umożliwienie tego spotkania dziękujemy państwu Grażynie i Zbigniewowi.

…Październik to Miesiąc Różańcowy. Z Maryją rozważamy tajemnice Jej życia i życia Jezusa.
Z powodu remontu nie możemy się gromadzić w kaplicy na Garibaldi. Prosiłem w pięciu parafiach, poszedłem z tą sprawą do Biskupa. Zachęcałem Parafian w minioną niedzielę abyśmy się zbierali na Różaniec z Francuzami w kościele Św. Heleny (przystanek T tuż obok). – frekwencja przerażająca. W całym tygodniu na Różaniec przyszły 4 osoby. W tym kontekście chyba proboszcz nie ma się co „szarpać” sam przed Biskupem, skoro Parafian ta sprawa nie dotyczy.
… Można zrozumieć zmęczenie, pracę, rodzinę – ale umiejmy ofiarować coś od siebie dla Matki Bożej. Codziennie w kościele Św.Heleny różaniec o godz. 18.00.
Następnie zapraszam do mieszkania na herbatkę.