Informacje Duszpasterskie na 13.10.2019

… Dziś po Mszy Św. – katecheza. Dziękujemy Pani Agnieszce
… Dziś – Msza Św. w Cannes
… Dziś – szczególnie modlimy się za Ojczyznę – WYBORY

….Modlitwa różańcowa jest lekarstwem na wiele chorób i bolączek dzisiejszych czasów. Nie mamy możliwości, jak przez inne lata, modlić się w kaplicy na Garibaldi (remont), umiejmy się jednak zmobilizować do Różańca. Niech to będzie w rodzinie przed czy po kolacji. Ponadto zachęcam aby to było w kościele na nabożeństwie różańcowym po francusku. Zapraszam i zachęcam do kościoła Św. Heleny. (144 av.Californie) Przystanek tramwajowy jest tuż obok. Różaniec codziennie o godz. 18.00. Byłoby dobrze, żeby widzieli Polaków. Niech nie mówią, że to tylko ksiądz się bije o kaplicę a Polakom i tak na tym nie zależy. Po różańcu i po Mszy zapraszam Was do siebie na herbatkę.

…W najbliższą niedzielę – 20 października – tradycyjnie pielgrzymujemy do Laghet.
Nie ma Mszy o 10.00 w Col de Villefranche ani w Monaco o godz. 15.30. Gromadzimy się przy Matce Bożej. 10.30 – Różaniec …pomogą nam Promyczki przez swoje pieśni. Następnie Msza Św. Wcześniej możliwość spowiedzi. Po Mszy Św. usiądziemy w rodzinnym gronie aby dzielić wspólny posiłek. Poprosiłem o salę. Przyniesiemy z domu smaczne rzeczy. Podzielimy się z dziećmi z Polski. Przed salą będzie stał grill. Pan Bogdan obiecał, będzie na posterunku.

…Przyjmujemy dziecięcy zespół PROMYCZKI. Pomogą nam się modlić. Przywożą do nas radość i energię dzieci gór. Promyczki będą z nami przez dwa dni. W niedzielę; w Laghet gdy pielgrzymujemy do Matki Bożej. W sobotę; w kościele St. Pierre d’Arène. Zbieramy się tu na godz. 18.00 aby być razem i uczcić dwóch Wielkich Polaków; Św. Jana Pawła i Bł. Ks. Jerzego.

…Składkę podczas Mszy oddajemy na Sanktuarium, natomiast taca, którą zbierzemy podczas pikniku w sali – przeznaczona będzie dla dzieci z zespołu. Umiejmy im wyrazić naszą wdzięczność na trud ich przyjazdu.

…Wakacje szkolne – nie katechezy.

…16 października – dzień wyboru Kard. Wojtyły na Papieża. – Świętej Jadwigi Śląskiej
…18 października – Św. Łukasza Ewangelisty.
…19 Października – uprowadzenie Ks. Jerzego Popiełuszki