Informacje Duszpasterskie 2018.05. – Niedziela Trójcy Św.

*. Przyszła niedziela – Święto Bożego Ciała – powrócę do tego trochę później.

*. Za każdym razem gdy patrzę w piątek jak rodzice przywożą dzieci i trwają na katechezie, to jestem pełen uznania. Wyraźnie widać efekty wspólnego trudu. Gratuluję. Dzieci stworzyły miłą grupę; chętnie zabierają głos, pięknie się modlą, wyzbyły się nieśmiałości. Na każdym dziecku widać wyraźnie wspaniały rozwój i postęp. Zachęcam innych rodziców, którzy nie zapisali dzieci na katechizm w tym roku, aby zrobili to bez wahania na początku przyszłego roku szkolnego.

*. Aby w wakacje stanąć na ślubnym kobiercu i złożyć przed Bogiem przysięgę małżeńską w Kościele Parafialnym w Niwiskach przygotowują się;                                                                                                                 Katarzyna Kamila Śpiewak, córka Andrzeja i Agnieszki, Urodzona w Kolbuszowej, zamieszkała w Nicei
oraz  Łukasz Guźda, syn Kazimiery i Adama, Urodzony w Kolbuszowej, zamieszkały w Nicei.

Modlitwa otoczmy przyszłych małżonków; Kasię i Łukasza jak również wszystkich narzeczonych oraz młodych, którzy wejdą na drogę małżeńską.
*. Przyszła niedziela – Święto Bożego Ciała – przygotujemy ołtarz i wyjdziemy z procesją. Proszę rodziców, aby dzieci przygotowały się do procesji. Niech wezmą udział przez dzwoneczki i sypanie kwiatów.
*. O przygotowaniem ołtarza proszę rodziców dzieci, które uczęszczały na katechizm. Jest to bardzo zgrana grupa rodziców i bardzo sympatycznych i inteligentnych dzieci.

*. Ustalmy sobie jeden dzień na  przygotowanie ołtarza i przygotowanie terenu.
Proponuję aby to było w ramach katechezy  tzn. piątek po szkole.

*. Święto Bożego Ciała – Monaco 18.00 Messe. Ensuite la procession.

*. 78 rocznica „BITWY O NARVIK”. O wolność dla Polski, razem z wojskami francuskimi walczyła  „Brygada Strzelców Podhalańskich”. Za dar wolności o ofiarę krwi chcemy wyrazić naszą wdzięczność. Spotkanie przy pomniku – avenue des Diables Bleus NICE. Środa 30 maja 2018 o gdz. 10.30. Zaprasza Pan Bednarek – prezes   ”le Souvenir français” – Tél. 07 82 07 55 21

*. Powoli trzeba myśleć o zmianie godzin Mszy na Garibaldi. jeszcze nie zaraz, ale już przypominam.  Ogłoszę w swoim czasie.