Informacje Duszpasterskie 2018.04.29

*. Trzeciego maja (czwartek)– Święto Królowej Polski – zapraszam Was na Garibaldi. Msza Św. Godz. 19.00. Duchowo łączymy się z naszymi rodakami na całym świecie.

*. Natomiast najbliższa niedzielna to nasze święto parafialne. Uwielbiamy Matkę Bożą. Łączymy nasze serca w modlitwie i naszą braterską radość przenosimy następnie pod sosenki na wspólne piknikowanie. Zapraszamy do wspólnego stołu. Dla podkreślenia rodzinnej atmosfery przynosimy nasze polskie smakołyki aby się nimi podzielić. Wstęp jak w poprzednie lata.

*. Żałujemy że Ks. Biskup nie może być z nami. Modlitwie polecamy jego zdrowie i operację. Ks. Biskup przeprasza i obiecuje że będzie z nami w przyszłym roku na Święto Królowej Polski.

*. W zastępstwie ks. Biskupa Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Andrzej Koch. Cieszymy się, że Ksiądz Andrzej, którego wszyscy lubimy, wystąpi u nas w formie zastępcy biskupa.

*. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się trudu organizacji pikniku. (szczególnie Państwo; Basia, Marek, Bogdan, Andrzej, Gosia i Karol oraz inni) Gotowość zadeklarowali parafianie z Monaco – dziękujemy. Proszę też aby umieć zaoferować pomoc a nie być biernym obserwatorem.

*. Zwracam się z prośbą …. aby ktoś zechciał przygotować repertuar muzyczny na nasze popołudniowe spotkanie pod sosenkami. Nagłośnienie jest. Chodzi o to aby na odpowiednim nośniku zebrać zestaw piosenek i utworów muzycznych, które będą nam towarzyszyły przy stole. Niech będą to utwory ludowe, żołnierskie, biesiadne, młodzieżowe. Bardzo proszę aby ktoś zechciał się tego podjąć.

*. Patronowie tego tygodnia: Św. Józef-robotnik, Św. Zygmunt, Matka Boża-Królowa Polski, Św. Florian, Św. Moniki

*. Grupa Różańcowa ma nowe koperty. Intencja na ten miesiąc; „Panie Jezu – ześlij nam Ducha Świętego.
Podziękowanie za pracę w komputerowym realizowaniu programu kierujemy do Jabłonki. Rodzina państwa Zborek od dłuższego czasu pomaga w organizowaniu modlitwy różańcowej. Dziękujemy szczególnie Panu Markowi.

*. Zaproszenie do Vence – 5 maja (sobota) 10 – 13 zwiedzanie muzeum  Gombrowicza z przewodnikiem. Konferencja 15.00

*. Poszukuje się pracownika. Tynkowanie i gipsowanie, malowanie ścian i stolarki. Mieszkanie dwa pokoje 36 m2 .  Cannes z możliwością zamieszkania  w czasie remontu. Małgorzata Laird. 0673322907