Informacje Duszpasterskie 2018.04.22

*. Święto Królowej Polski jest naszym świętem parafialnym. Miało być razem z księdzem Biskupem. Przeszkodziło mu zdrowie. Tym razem Ks. Biskup Lechowicz nie będzie z nami. Obiecał na przyszły rok.

*. W zastępstwie Ks. biskupa  będzie Ks. Andrzej Koch. Znamy go dobrze. Jest nam zawsze bardzo  życzliwy. To on udzieli Bierzmowania. Do Bierzmowania przygotowuje się młodzież – cztery osoby. Dziękuję rodzicom kandydatów za piękne zaangażowanie w tę sprawę. Dwie osoby się wycofały – szkoda.

*. Z okazji Święta Królowej Polski, jak co roku organizujemy rodzinne spotkanie. Zapraszamy do wspólnego stołu, Ilość osób – limitowana. Aby miejsce było pewne – lepiej się zapisać na listę uczestników. Lista u Gosi Zamora czy u Pana Bednarka. Wstęp; jak w poprzednie lata; 10 €. Dla wytworzenia polskiej atmosfery przynosimy nasze polskie smakołyki i dzielimy się przy stole.

*. Imieniny w tym tygodniu. Modlimy się do Świętych Patronów; Wojciecha, Jerzego, Marka, Marzeny, Zyty –  oraz polecamy naszych Solenizantów.

*. Msza Św. na wyjeździe  w tą niedzielę Monaco. Ste. Devote  – 15.30

*. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i naszych parafii.

*. 28 kwietnia w Krakowie nastąpi beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Była ona pielęgniarką, współpracownicą kard. Karola Wojtyły, prekursorką pielęgniarstwa domowego w Polsce. Uroczystości w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przewodniczył będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

*. W tym tygodniu od wtorku do czwartku jestem nieobecny w parafii. (Wezwali mnie do Paryża)