Informacje Duszpasterskie  2018.04.15

*. Biskup Lechowicz odwołuje swój przyjazd do nas na Święto Królowej Polski.
Przeprasza. Sprawa zdrowia – operacja – ścięgno Achillesa

*. Ponieważ nie poleci z nami Ksiądz Biskup, jego miejsce może ktoś zająć. To niemały zaszczyt zająć miejsce, które było dla Biskupa. Kto pierwszy wpłaci, dla tego miejsce. Ile wpłacić ? (przygotować 300€ – przelot i pobyt w hotelu z wyżywieniem)

*. Przy okazji 8-ej rocznicy katastrofy smoleńskiej (10.04. 2010) zanośmy nasze modlitwy do Boga za naszych rodaków zamordowanych przez  Władze hitlerowskie, sowieckie i komunistyczne.

*. Św. Jan Paweł – Papież dał nam przykład jak słowem i modlitwą mamy prezentować się jako Polacy. Pozostańmy wierni przykładowi, który pozostawił nam nasz Wielki Rodak.

*. Ks. Arcybiskup Mokrzycki w Nicei. (Były sekretarz Papieża, aktualnie – ordynariusz Lwowa). Program;  Msza o godz. 11.00 – St. Pierre d`Arrene , Prezentacja relikwii Św. Pana-Pawła, poświęcenie fresku Pana-Pawła. Dołączamy do Rodaków. Chcę być tam z Wami, choć z opóźnieniem. Dzisiaj naszą Mszę o 10.00 zrobimy na sposób mniej uroczysty. (jedno czytanie, mniej śpiewów, reszta ogłoszeń w internecie  …)

*. Spotkaliśmy się aby ustalić niektóre sprawy związane z piknikiem. Zapraszamy wszystkich  do wspólnego stołu (miało być z księdzem Biskupem). Ilość osób – limitowana. Aby miejsce było pewne – lepiej się zapisać na listę uczestników. Lista u Gosi Zamora i u Pana Bednarka. Wstęp; jak w poprzednie lata; 10 €.

*. Chcemy aby nasze spotkanie miało charakter jak najbardziej rodzinny. Cena jest obniżona do granic i prosimy o przyniesienie domowych wyrobów i polskich smakołyków. Prosimy również o współpracę parafian w organizacji spotkania.

*. Chór, czy schola może powstać w naszej parafii. Wspominaliśmy już o tym. Zapewne są Rodacy, którzy lubią śpiewać. Znajdą trochę wolnego czasu wieczorem na spotkanie. Pan Patryk i pan Mirek zajmą się stroną muzyczną. Przedstawiono mi program. Repertuar kościelny jest poszerzony o pieśni patriotyczne i ludowe. Czekamy na echo tego ogłoszenia.