Informacje Duszpasterskie  2018.02.11

*. Wielkie dzięki zespołowi z Lublina, który przyjechał żeby być z nami na wieczorku i na Mszy niedzielnej. Doceniamy wasze poświęcenie i Wasz trud. Wynagrodzi Wam sam Bóg. Dodam, że od Parafii panowie przyjęli tylko tyle co na   paliwo.

*. Wyrażamy również wdzięczność ekipie pana Marka i dziękujemy Panu Mirkowi i Pani Joannie, ponadto podziękowanie dla Gosi za zadbane o muzyków od strony kilinarnej.

*. We środę zaczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msza na Garibaldi –
godz. 19.00 i nałożenie popiołu.

*. Według przepisów Kościoła w środę obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Podejmijmy ten przepis nie jako jarzmo lecz jako przywilej, który nam pomoże zmazać nasze winy i włączy w cierpienie Pana Jezusa.

*. Niech Wielki Post będzie zaznaczony wyraźnie w naszym codziennym życiu. Na emigracji nie brakuje nam trudności i umartwień, które przynosi każdy dzień. Dołóżmy jednak i te, które same podejmiemy dla P. Jezusa. Niech będą to drobne sprawy takie jak odmówienie sobie papierosa, piwa, telewizji, przyjście na Drogę Krzyżową, wcześniejsze  wstanie w niedzielę rano żeby się skupić przed Mszą przez 10 min.

*. Piątek – Droga Krzyżowa. Godz. 19.00

*. Relikwie Św. Teresy przybywają do Laghet. Pozostają od środy do niedzieli. W programie. Codziennie Msza o 16.30. Msza o 11.30 – 15, 16, 17 luty. Msza w niedzielę – 11,00.  Ponadto codziennie; różaniec, czuwanie lub film. Zróbmy wysiłek aby wybrać się do Laghet

*. Dzieci mają nowy numer „Promyczka”