1.Liturgia tygodnia. W środę wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski. W sobotę wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
2.Przeżywamy czas wielkanocny. Budząca się do życia przyroda kieruje naszą myśl do Boga – Stwórcy wszechświata i Pana każdego czasu. Jak ten, dany mi przez Opatrzność czas przeżywam? Czy odbyłem już wielkanocną spowiedz św.?
3.23 kwietnia przypada Uroczystość Świętego Wojciecha – biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Niech ten dzień będzie dla nas Polaków momentem zadumania nad korzeniami naszej wiary, sięgającymi lechickiego wzgórza prastarego Gniezna.
4.Z Katechzmu płockiego. Sens i znaczenie zbawcze Zmartwychwstania. Podstawową prawdą, od której w chrześcijaństwie wszystko się zaczyna, nie jest krzyż, ale Zmartwychwstanie Chrystusa. W czasach rzymskich dziesiątki tysięcy osób konało w okrutnych mękach na krzyżu. Krzyż Jezusa nabiera blasku chwały dopiero poprzez Jego chwalebne zmartwychwstanie. Św. Paweł z całą mocą stwierdza „Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara” (1 Kor 15,14) Życie Chrystusa, z całą Jego niezwykłą nauką o miłości Boga do człowieka, nie miałoby większego znaczenia, gdyby On nie zmartwychwstał. Zmartwychwstanie jest szczytem tajemnicy Wcielenia. Potwierdza prawdę o Boskości Jezusa, jak również stanowi potwierdzenie tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał, oraz wypełnia wszystkie Boskie zapowiedzi. Zmartwychwstały Pan, zwycięzca grzechu i śmierci jest zasadą naszego usprawiedliwienia i naszego zmartwychwstania, udziela nam daru łaski przybrania za synów, które jest rzeczywistym uczestnictwem w życiu jedynego Boga, potem przy końcu czasów, ożywi nasze ciało (KKK131).
5.Msze Święte na Lazurowym Wybrzeżu w III Niedzielę Wielkanocną.
- 13h30 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
- 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote