III Niedziela Adwentu 13.12.2020 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2.Adwent to czas dobrych postanowień, obfitszej lektury Pisma świętego. Jaką praktyką ascetyczną naznaczyliśmy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienie powzięliśmy? Czy już jesteśmy przygotowani na przyjście Chrystusa? Czy skorzystaliśmy z sakramentu pokuty? Czy naprawdę czuwamy?

3.Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Szuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. W czasie każdej Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Oby wszyscy ludzie odkryli we Mszy św. zródło prawdziwej radości dzwigającej nas z naszych grzechów.

4.W IV Niedzielę Adwentu, która przypada 20 grudnia nie będzie Mszy św. o godzinie 9h00. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 18h00 w tym samym miejscu, czyli w Kościele Notre Dame de France na Col de Villefranche. Zapraszam serdecznie.