III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1. W poniedziałek wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  2. Adwent to czas dobrych postanowień, umartwienia, obfitszej lektury Pisma świętego. Jaką praktyką ascetyczną naznaczyliśmy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienie powzięliśmy? Czy jesteśmy przygotowani na przyjście Chrystusa? Czy naprawdę czuwamy?
  3. Szczególnym sposobem adwentowego czuwania były rekolekcje wspólnotowe. Jak przeżyliśmy ten czas? Czy uczestniczyliśmy w tegorocznych rekolekcjach? Bez rekolekcji trudno mówić o życiu duchowym. Czy przystąpiliśmy do sakramentu pokuty, aby w ten sposób przygotować nasze serca do Świąt Bożego Narodzenia?
  4. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. To już także połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

5. W Adwencie – przypominamy – my chrześcijanie, wyrzekamy się dobrowolnie, z pobudek religijno – etycznych, zachowań, które niszczą nastrój czuwania i modlitewnego skupienia. Chrześcijaństwo jest religią radości, Kościół błogosławi każdą ludzką radość. Adwent jest jednak ascezą radości. Stąd nie da się w Adwencie połączyć postawy głęboko chrześcijańskiej z jednoczesnym bywaniem na dyskotekach czy lokalach rozrywkowych. Do takiej postawy zachęca nas przykazanie kościelne „W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać”.
  6. 0płatki wigilijne, świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, kalendarze na rok 2023, kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.
  7. Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 11.12.2022 r.
  • 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado