II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana. W czwartek wspomnienie św. Patryka, biskupa. W piątek wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2.W środę popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga.

3.Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku. Czy znak krzyża świętego znajduje się tam, gdzie toczy się nasze życie?

4.Wielki Post jest dla chrześcijan czasem szczególnego wmyślenia się w misterium Krzyża. W drodze do Boga, w którymś momencie życia znajdziemy się w cieniu krzyża. Może będzie nim niepowodzenie, choroba, zdrada, odejście kogoś bliskiego. Na początku wszystkich krzyży, był ten jeden Jego Krzyż. Na początku wszelkich cierpień, było to jedno, Jego cierpienie. Niechaj w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 13.03.2022 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado