II Niedziela Wielkanocna. Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty. W piątek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. W sobotę wspomnienie św. Piusa V, papieża.

2.Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże to miłość, która jest bezinteresowna i żaden człowiek nie potrafi podać wagi tej miłości. Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy całego świata. W słowie Bożym, które nieustannie jest do nas kierowane możemy odkryć zródło nie tylko miłości, ale i Bożego miłosierdzia, które tak bardzo potrzebne jest dzisiaj nam i całemu światu.

3.Przeżyliśmy radosne święta wielkanocne. Czy jednak radość nasza jest pełna, prawdziwa i autentyczna – na miarę potrzeb przeżywanego przez nas chrześcijaństwa? Czy spotkaliśmy się ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Sakramencie Pojednania i przy stole Eucharystii?

4.Msze święte na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote