II Niedziela Adwentu 5.12.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Koscioła. W środe Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę wspomnienie św. Damazego I, papieża.

2.Adwent, który rozpoczęliśmy to czas dobrych postanowień, umartwienia, obfitszej lektury Pisma Świętego. Jaką praktyką ascetyczną naznaczyliśmy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienie powzięliśmy?

3.Szóstego grudnia liturgia wspomina św. Mikołaja, patrona miłosierdzia i dyskretnej pomocy. Pomyślmy przy tej okazji i o tych dzieciach, którym nikt nie da żadnego prezentu. Poszerzmy nasze serca…………. niech uśmiech na ustach takiego dziecka bedzie dla nas najlepszą zapłatą.

4.W najbliższą środę bedziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bóg odwiecznie wybrał na Matkę swego Syna Maryję; aby mogła wypełnić tę misję, została odkupiona od swego poczęcia. To oznacza, że przez łaskę i na mocy przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Maryja została zachowana od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego od pierwszej chwili swego poczęcia. Właśnie to wyraża dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez papieża Piusa IX. „Najświętsza Maryja Dziewica od pierwszej chwili swego poczęcia, przez łaskę i szczególny przywilej Boga Wszechmogącego, na mocy przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego, została zachowana nienaruszona od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego”.

5.W niedzielę 5 grudnia do naszych wspólnot w Nicei i Cannes przybędzie św. Mikołaj. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci.

6.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 5 grudnia

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France