II Niedziela Adwentu 4.12.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa. W środę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2.Adwent, który rozpoczęliśmy to – czas szczególniejszego naszego wychylenia w wieczność, czas oczekiwania na przyjście – Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów. Nowy rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap twojej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące i lata. Który to już Adwent w twoim życiu? Czy przez owo cykliczne coroczne przypomnienie tamtego historycznego adwentu twoje wychylenie ku wieczności staje się coraz intensywniejsze, a twoja tęsknota za niebem coraz częstsza? Czy jesteś przygotowany na Przyjście – Adwent Chrystusa każdego dnia? Czy dziś możesz powiedzieć „Przyjdz, Panie Jezu”.

3.Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie: Poniedziałek 5.12., Wtorek 6.12., Środa 7.12. 2022 r. Msza Święta z nauką rekolekcyjną oraz okazja do spowiedzi o godzinie 20h00. Do udziału w rekolekcjach zapraszam wszystkich rodaków..

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 4.12.2022 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France.
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado