I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. We wtorek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. W środę popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga.

3.Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku. Czy znak Krzyża świętego znajduje się tam, gdzie toczy się nasze życie?

4.Wilki Post jest dla chrześcijanina czasem szczególnego wmyślenia się w misterium Krzyża. W drodze do Boga, w którymś momencie życia znajdziemy się w cieniu krzyża. Może będzie nim niepowodzenie, choroba, zdrada, odejście kogoś bliskiego. Na początku wszystkich krzyży, był ten jeden Jego Krzyż. Na początku wszystkich cierpień, było to jedno, Jego cierpienie. Niechaj w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.

5. W medytacji i przyżywaniu Męki Jezusa Chrystusa będą nam pomagać tradycyjne nabożeństwa wielkopostne tj. Gorzkie żale i Droga krzyżowa. W najbliższą niedzielę po Mszy św. będziemy śpiewać I część Gorzkich żali.

6. Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w I Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

• 13h30 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote