Ogłoszenia – Nicea. 2012.10.07

XXVII Niedziela Zwykła

* W przyszłą niedzielę pielgrzymujemy do Matki Bożej w Laghet. Jest to też Dzień Papieski. Temat; Papież rodziny. * Nie ma Mszy w Col de Villefranche. Spotykamy się na Mszy u Matki Bożej o godz.10.30. Msze odprawi i kazanie wygłosi Ks. Stanisław. Po Mszy zostańmy na piknik rodzinny. Umiemy się tu zorganizować i każdy przynosi w koszyczku nie tylko dla siebie ale i dla sąsiada przy stole.
* Pan Bogdan będzie czuwał, aby doprowadzić niezorientowanych do Laghet. * Proszę też kogoś z większym samochodem do przewiezienia dużego grilla. * Msza Św. w przyszłą niedziele jest zamówiona przez dzieci, zięcia i synowej w intencji rodziców z okazji 32 Rocznicy ich ślubu. Ciekawi jesteście, co to są za rodzice. Znacie ich bardzo dobrze. Ładnie wychowali swoje dzieci, włożyli w to wiele trudu – teraz mogą się cieszyć ich wdzięcznością.
* Relikwie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki przybywają do Nicei. \
Uroczystości ; 28 październik, Msza o godz. 11.00 z Abp. Ozorkowskim, kościół St. Pierre d`Arène . Trzeba aby Polacy się pokazali wtedy w pełnej gali.
Chodzi o zorganizowanie dzieci w strojach krakowskich, o polski sztandar itd.
Pani Zosia Gaska trzyma to w swoich rękach. Więcej na ten temat w Laghet.
* Październik to miesiąc maryjny. Trwa nabożeństwo różańcowe w kaplicy na Garibaldi. Codziennie o godz. 19.00. Czasem zaczynam sam, niekiedy jest nas dwoje, czasem osiem osób. Wiem że jesteście zapracowani, ale niechby sobie każdy postanowił, że choć raz w tygodniu będzie na wspólnym różańcu. * W czwartek będzie ślub w kaplicy na Garibaldi. Polacy z Warszawy. Chcemy wspólnie z rodziną weselną razem posprzątać i ustroić kaplicę. To jest również nasza kaplica a dawno już nie była sprzątana. Chętnych proszę na wtorek – godz. 17.00
* Poświęcenie pojazdów – niedziela po pielgrzymce tzn. 21.październik
* Na Wszystkich Świętych idziemy w tym roku na cmentarz na Coline de Chateau. Tam będzie Msza o 10.30. Następnie modlitwa na placu centralnym a z kolei podejdziemy na modlitwę różańcową pod kaplicę fundatorów szpitala dziecięcego w Nicei. To polski hrabia – Lenvale. W tym dniu nie ma Mszy w Col de Vill. o godz. 10.00. Na cmentarz wjeżdża się albo od strony portu albo od strony Pl. Garibaldi. Nie ma problemu z parkowaniem. Lepiej jednak być trochę wcześniej.
Nasze Sprawy rodzinne
*Lodowka do sprzedania. Na gwarancji (HAIER). Duża. Tanio – 07 53 27 21 90 Magda
* Piotr Zawadzki. Mam 24 lata i jestem zawodowym muzykiem z dyplomem wyższej uczelni (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie). Obecnie dokształcam się w Konserwatorium w Nicei. Nie palę, dbam o porządek, jestem spokojnym lokatorem (nie ćwiczę na instrumencie w domu). Poszukuję pokoju do wynajęcia (ew. kawalerki z myślą o mieszkaniu we 2 osoby wraz z kolegą) od zaraz do końca maja 2013. Potrzebuję również pracy. Oferuję szeroki wachlarz prywatnych lekcji związanych z muzyką. Mam uprawnienia i lata doświadczenia w nauczaniu gry na klarnecie i fortepianie na różnych poziomach. Chętnie pomogę w nauce harmonii klasycznej/jazzowej, improwizacji fortepianowej oraz solfeżu. Prowadzę również zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od lat 5. Władam biegle językiem angielskim i komunikatywnie niemieckim.
Proszę o kontakt pod numerem +48601590297