Czternasta Niedziela Zwykła

W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Boże Ciało. Uroczystość ta byłą połączona z procesją dla uczczenia wielkich Bożych tajemnic. Chcę podziękować za zaangażowanie i organizację naszej całej akcji.
Jednym słowem: Było pobożnie i zgrabnie.

Zaczynamy wakacje. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy w Cannes i Monaco.
Jednak jeszcze dziś przyjeżdżam do Cannes – zaprosiłem tamtejszych Parafian na Msze.

Natomiast w Nicei na czas wakacji nie ma zmian.
Czyli Msza o 10.00 i 19.30
W czasie wakacji przez miesiąc będzie dwóch księży zastępców.
Jeden młodziutki to Ks. Wdowczyk Łukasaz (Szczecin) przyjeżdża z rodzicami
Drugi (już go znamy) Ks. Jerzy Siwiec z Niemiec.
Żaden z księży nie ma samochodu – prośba do Was, abyście to uwzględnili, że trzeba ich na Mszę przywieść.

Przypominam i miejmy to na uwadze, że w wakacje nie ma urlopu od Pana Boga, codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Św.
Mamy pamiętać o tym sami i przypomnieć innym, szczególnie tym, którzy do nas przyjadą na wakacje.

Naszym gościem jest dzisiaj pan Jean-Pierre Fouchy – to autor książki; Une Polka à Nice.
Dzisiaj będzie można u niego kupić książkę, przywilej specjalny to podpis autora. Książka jest miłą opowieścią i równocześnie praktycznym przewodnikiem. Opowiada o polskiej dziewczynie we Francji.
04 93 85 55 89 [email protected]

Studio do wynajęcia nieduża kawalerka, oddzielnie kuchnia, oddzielnie prysznic, oddzielnie ubikacja
Centrum, niedaleko dworca, 5 piętro, winda, widok na podwórko,
czynsz 400 euro + elektryczność
Płatne: miesiąc z góry + miesiąc gwarancji.