Ogłoszenia – Nicea. 2013.04.14

Trzecia Niedziela Wielkanocna

Największy na świecie pomnik Bł. Jana-Pawła stanął …w Częstochowie. Ma 14m wysokości i waży 10 ton

Święto Królowej Polski się zbliża. Tradycyjnie urządzamy wtedy piknik. Trzeba nam się spotkać, aby przygotować tę uroczystość. Zwracam się do tych, którzy potrafią znaleźć czas, abyśmy się spotkali wkrótce na zebranie robocze.

Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes; w dniach 8-12 maja. Przewodniczył będzie Ks. Rektor Jeż. Wypada aby nasza Parafia z Nicei była reprezentowana. Wielu nie może pojechać do Lourdes, bo wstrzymuje nas praca. Ale gdy sami nie możemy, dopomóżmy tym, którzy mogliby pojechać. Oni pojadą za nas i w naszym imieniu. Natomiast nasz udział w pielgrzymce będzie taki, że naszym delegatom sfinansujemy częściowo ich wyjazd. Oni za nas u Matki Bożej się pomodlą, przywiozą nam święconej wody ze źródełka i zapalą święcę. Przez nich też możemy w zamkniętej kopercie przesłać nasze intencje i prośmy, które oni złożą przed Matką Bożą. Najpierw poszukajmy delegatów (dwóch) a następnie wyznaczymy niedzielę na składkę.

Czuwanie modlitewne . Organizuje młodzież. Kaplica na Garibaldi. Piątek 19.04, godz. 19.00 Temat… Archaniołowie Gabriel, Michał, Rafał. Młodzież zaprasza nie tylko młodych.

Dziś katecheza dla naszych najmłodszych w Nicei i w Cannes. Proszę, aby mamy zechciały dać swoim pociechom możliwość udziału. Niech szanowne mamy się nie spieszą do domu, a jeszcze lepiej aby przyszły do nas. Razem przypomnimy sobie piosenkę z dawnych lat.

Promyczek dla dzieci. Ten numer poświęca dużo nas swoich stronach dla Święta, które obchodziliśmy w minioną niedzielę. Przenosi nas do Sanktuarium w Łagiewnikach pod Krakowem. Następnie uczy jak odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego i w prezencie daje składany ołtarzyk. Jest też pouczające opowiadanie o dziewczynce która ukradła torebkę z niebieskim misiem.

Głos Katolicki. Prezentuje; Nowe dzwony w Notre Dame de Paris, przy których nago protestowały feministki. Manifestacja na Polach Elizejskich i niezadowolenie przeciwko rządom, które sprawuje prezydent Hollande.

ZASTEPCA. Na każde wakacje szukam księdza na zastępstwo. Jeżeli macie propozycję, to nastawiam ucha. O może być ksiądz z wasze rodziny, ksiądz z waszej parafii, ksiądz przyjaciel. Możecie mu dać szansę przyjazdu do Nicei. W wakacje pracy nie ma. Zawieszam wszystko co francuskie.

Kurs przedmałżeński – zorganizujemy, o ile będą chętni. Proszę się zgłaszać.

Nasze sprawy rodzinne
Pianino –Właścicielka odda je chętnie na przechowanie na kilka miesięcy w zamian za prawo używania instrumentu do ćwiczenia gry. Nawet zapewnia transport. Iza .06 47 49 94 25 Jest mieszkanie (Obszerne studio na dwie osoby)