OGŁOSZENIA. NICEA.01.04.2012

Niedziela PALMOWA

* Sprzątanie – poniedziałek. Trzeba posprzątać kościół, bo przecież przychodzą Święta. W domu też na Święta robimy porządki. W Col de Villefranche proponuję w poniedziałek przed południem. Jeżeli skończymy koło południa, to wspólnie coś zjemy. Innych proszę też na Garibaldi w poniedziałek po południu. Będzie dobrze, gdybym mógł wiedzieć kto z Was przyjdzie, z tymi Parafia nami ustalimy sobie godzinę.

Tu bardzo proszę, ja nie muszę przyjść bo i tak inni przyjdą. Takie podejście do sprawy mogłoby świadczyć o podejściu niedojrzałym do naszej wspólnej sprawy. Przyjście do sprzątania weźmy jako dobry uczynek w Wielkim Poście.

* Msza poświęcenia Olejów Świętych przez Biskupa w otoczeniu wszystkich księży – poniedziałek (2kwietnia), godz. 19.00. Tym razem nie w katedrze, bo jest remont lecz w kościele Don Bosko (tam gdzie zbierają się często emigranci)

* Msza Rezurekcyjna z procesją w Wielką Niedzielę – godz. 10.00

*Wielki Tydzień – spotykamy się w kaplicy na Garibaldi.  W czwartek i piątek o godzinie 19.30. W sobotę postarajcie się uczestniczyć w Liturgii Światła oraz poświęcenia wody w Waszych parafiach francuskich.

* Poświęcenie pokarmu (baranków i jajek) w Wielką Sobotę – cztery razy. Program otrzymacie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można go zobaczyć również na naszej stronie parafialnej. Łatwa do wyszukania; „Parafia Polska. Nicea”

* Wielka Niedziela – Msza w Cannes o raz w Nicei o zwykłych godzinach.

* Pan Grzegorz wyjeżdża do Polski 3 kwietnia (wtorek) – to jest ten wygodny busik z telewizją. Pan Mirek też chętnie zabierze kogoś na Śląsk.

* Naszym Parafianom, którzy Wielkanoc będą świętować w Ojczyźnie życzymy radosnego spotkania z rodziną, głębokiego przeżycia Zmartwychwstania w swoich parafiach, oraz szczęśliwej podróży. Z tymi, którzy już wyjechali, będziemy w łączności modlitewnej.

* Spowiedź wielkanocna nie może być zaniedbana i zostawiona na „później”. Jestem do dyspozycji „od zaraz”.

ŚWIECENIE  POKARMU             Wielka Sobota – 7 kwietnia

10.00 – Col de Villefranche