OGŁOSZENIA. NICEA.25.03.2012

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

*Naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście wyrażamy poprzez modlitwę. Rekolekcje były wyjątkowe i zupełnie inne niż dotychczasowe. Ksiądz Krzysztof deklaruje, że może do nas przyjechać zawsze, gdy tylko wierni będą wyrażą taką potrzebę.

Ja zaś dziękuję Wam za składkę. Była ona wyjątkowo piękna. Było dużo banknotów i wiem, że składaliście je ze szczerego serca. Zapewne Pan Bóg wynagrodzi Waszą ofiarę.                                                                                                                                                                                            Przy okazji chciałbym zwrócić na ofiarę ze strony dzieci. Dla dobra samych dzieci, a w przyszłości dla dobra rodziców, niech dzieci uczą się składania małych ofiarek. Niech będzie to na miarę ich możliwości. Zwróćmy uwagę, gdy dziecko składa ofiarę do koszyczka, niech to nie będzie pieniążek, który mu da tatuś czy mamusia. Lepiej gdy będzie to mała ofiarka dziecięca z nie zjedzonego loda, wyrzeczenia z zabawki, której nie kupiło, pieniążek ze swojej skarbonki …taka ofiara ma większą wartość przed Bogiem, a dobrze wychowane dziecko w przyszłości nie odda mamy czy taty do domu starców nie będzie szczędziło kromki chleba i opieki.

*Przyszłą niedziela to Niedziela Palmowa. Mszę Św. rozpoczniemy przed kościołem. Nastąpi poświęcenie palm i wejście procesyjne. Po Ewangelii odczytana zostanie Pasja, czyli Męka Pana Jezusa.  Tekst Pasji mam dzisiaj. Gdyby ktoś chciał wziąć – proszę bardzo.

*Palmy ładne i kolorowe do nas jadą. Jeszcze nie wiem jaka droga będzie  przesyłka                                                                                                                                                                                                                                                       W każdym razie palmy nie będą droższa niż 3€                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                *Trzeba posprzątać kościół, bo po naszych palmach zawsze coś tam zostanie. Chodzi o Col de Villefranche jak również na Garibaldi. Jest jeszcze czas, ale weźmy to pod uwagę. Sprzątamy w poniedziałek przyszłego tygodnia.

*Jest książka, bardzo dobra. Informacja dla Polaków na emigracji. Dziękujemy pani Gosi za sprowadzenie i za wynegocjowanie ceny. Miała kosztować 10 €, jest po 2 €.

*Pani Joanna jest psychologiem. Chętnie służy pomocą. 0 650 947 014

*Święto Zwiastowania – 25 marca

*Są baranki i kartki wielkanocne. Baranek 3€, kartka 2€

* Dzień Emigranta z Biskupem Ordynariuszem świętujemy w sobotę po Wielkanocy. Mamy zaprezentować swoją Ojczyznę na ekranie. Może to być w formie filmiku lub slajdów. Chodzi o przedstawienie geografii czy fragmentu historii Polski. Odpowiedni na tę okazję byłby też film o Jasnej Górze. Nie posiadam takiego. Zwracam się do Was z prośbą o wypożyczenie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 a zakończy Mszą z Ks. Biskupem o 16.30.

Posiłek; można przynieść kanapkę a można zamówić obiad za 10 € (należy się wcześniej wpisać)

*W tym tygodni organizacyjne spotkanie Emigrantów; wtorek, godz. 18.45. Po spotkaniu odwiozę do domu. Zapraszam chętnych.

*Wyjazd do Polski – Grzesiu Nowiński – wygodny busik z telewizją – 3 kwiecień.

* Droga Krzyżowa w kaplicy na placu Garibaldi – Piątek 19.30

* Kurs przedmałżeński – Wtorek. Godz.20.00

*Pozwólcie Waszemu proboszczowi zrobić dobry uczynek w Wielkim Poście. Mam dziesiątkę pięknych nagrań pieśni Wielkopostnych. Chętnie rozdam aby w domu posłuchać i pomodlić się w tej formie