OGŁOSZENIA. NICEA. 12.03.2012

Szósta Niedziela Zwykła

* Dzisiejsza niedziela jest nawiązaniem do objawień Matki Bożej w Lourdes. Przeżywamy Światowy Dzień Chorych i modlimy się za chorych.
Mówiąc o Lourdes, już dziś zapowiadam i zachęcam do Europejskiej Pielgrzymki Polonii do miejsca objawień Matki Bożej. Będzie to w maju w dniach 16 -20. Autokar z Nicei + noclegi z utrzymaniem – 270 €. Taniej być nie może. W organizacji pomaga Pani Jastak. Program jest bardzo interesujący. O szczegółach będę informował na bieżąco w odpowiednim czasie.
* Ks. Chorzempa i Pani Lidia organizują z Parafią Frejus bal karnawałowy. Zapraszają w SOBOTE 18-go LUTEGO 2012 o godzinie 19ej30 w CLOS DES ROSES we FREJUS . Zapisy i wpłaty – Lidia MAILLIET-WOZNIAK 06.61.89.70.53 dorosły 25 € /10€ dziecko.
* Księża z Południa Francji mają spotkanie w Polskim Domu na Korsyce. Można się zabrać z nami. Zapraszamy. Daty 6 do 9 Marca. Koszt; przejazd promem, zakwaterowanie, wyżywienie, całodniowa wycieczka w głąb wyspy – 291 €.
* Wkrótce rozpoczniemy Wielki Post. Wchodzimy w ten okres przez posypane głów popiołem. Popiół uzyskujemy ze spalenia palm wielkanocnych ubiegłego roku. Gdyby ktoś miał w domu palmę, może ją przynieść. Zabiorę i spalę.
* Przy okazji gdy mówimy o Lourdes; mam dziś kilka buteleczek wody święconej, którą stamtąd przywiozłem.